Według słów wokalisty i autora tekstów Guya Garveya, „AUDIO VERTIGO” zostało zbudowane z „surowych rytmów stworzonych przez nas, grających razem w garażowych pokojach” i jest zarówno „bardziej bezpośrednie, jak i zróżnicowane dźwiękowo niż jego poprzednik”.

Sam zespół określa „AUDIO VERTIGO” mianem ciężkiego, swingującego i pełnego zaraźliwych funkowych rytmów albumu. Wydawnictwo ukazuje elbow jako zespół łączący miłość do różnorodnych stylów. Już w otwierającym krążek utworze „Things I’ve Been Telling Myself for Years” słychać z jednej strony Beastie Boys, a z drugiej Johna Bonhama. Dla porównania „Balu” jest zaraźliwie funkowe, a singlowy „Lover’s Leap” to według Guya „motyw przewodni futurystycznego serialu kryminalnego”.

Album dostępny na winylu, płycie CD oraz w digitalu. Limitowana winylowa wersja dostępna w sklepie Elbow będzie wytłoczona na przezroczystej płycie i wydana w lustrzanym opakowaniu. Dodatkowo w części sklepów można znaleźć niebiesko-przezroczystą wersję, natomiast na Amazonie dostępny jest limitowany nakład podpisanych przez zespół płyt CD.


Lista utworów:

1. Things I’ve Been Telling Myself for Years
2. Lovers’ Leap
3. (Where Is It?)
4. Balu
5. Very Heaven
6. Her to the Earth
7.. The Picture
8. Poker Face
9. Knife Fight
10. Embers of Day
11. Good Blood Mexico City
12. From the River