Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Konkurs "2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse" z okazji 80. rocznicy 2 Korpusu Polskiego

Radio Kraków oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zapraszają do udziału w pierwszej edycji konkursu historycznego z cyklu „2 pytania, 2 nagrody, 2 szanse - Z Iraku do Włoch. Szlakiem 2. Korpusu Polskiego” zorganizowanego z okazji 80. rocznicy utworzenia 2. Korpusu Polskiego.

18 maja 1944 roku w samo południe na ruinach klasztoru na Monte Cassino odegrano Hejnał Mariacki, ogłaszając zwycięstwo polskich żołnierzy.

22 maja 2023 roku o godzinie 13:35 na antenie Radia Kraków rozpocznie się konkurs wiedzy historycznej poświęcony tamtej bitwie.

Na laureata lub laureatkę czeka podwójna nagroda: Album „Generał broni Władysław Anders. Czyny i pamięć” oraz gra edukacyjna „First to Fight” o Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie.

Pytanie eliminacyjne ogłosimy 22 maja 2023 r. o godz. 9:00 w mediach internetowych Radia Kraków i krakowskiego oddziału IPN a przypomnimy o godz. 13:35 na antenie Radia Kraków w programie „O tym się mówi”, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie pierwszej edycji Konkursu. Jego regulamin jest dostępny na stronach internetowych organizatorów.

KONKURS „2 PYTANIA, 2 NAGRODY, 2 SZANSE –

Z IRAKU DO WŁOCH.

SZLAKIEM 2. KORPUSU POLSKIEGO”

 

BITWA O MONTE CASSINO – PYTANIE ELIMINACYJNE

 

 

18 maja 1944 roku w samo południe na ruinach klasztoru Monte Cassino odegrano Hejnał Mariacki, ogłaszając zwycięstwo polskich żołnierzy. 22 maja 2023 roku o godzinie 13:35 na antenie Radia Kraków rozpocznie się pierwsza edycja konkursu wiedzy historycznej z okazji 80. rocznicy utworzenia 2. Korpusu Polskiego zorganizowanego wspólnie przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Radio Kraków.  Na laureata lub laureatkę czeka podwójna nagroda:  album „Generał broni Władysław Anders. Czyny i pamięć” oraz gra edukacyjna „First to Fight” o Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie.

A oto pytanie eliminacyjne, które przypomnimy dziś o godz. 13:35 na antenie Radia Kraków w programie „O tym się mówi”:

Jakie jednostki 2. Korpusu Polskiego wzięły udział w bitwie o Monte Cassino i jak nazywali się ich dowódcy?

Regulamin Konkursu znajduje się na stronach internetowych Radia Kraków oraz IPN Oddział w Krakowie.


Pliki

download
regulamin-konkursu.pdf (86 KB)
Autor:
Dobrosław Rodziewicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię