Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Wojewódzki otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.

Urząd do Spraw Cudzoziemców: najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy

Jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz wpuszczony do Polski - to pierwsza wiadomość, którą Urząd do Spraw Cudzoziemców kieruje do obywateli Ukrainy. Na stronie Urzędu znajdują się najważniejsze informacje o pomocy dla uchodźców napisane w czterech językach.

Zakopane organizuje pomoc dla ukraińskiego miasta Stryj

Burmistrz Zakopanego organizuje zbiórkę pomocy materialnej dla mieszkańców partnerskiego miasta Stryj w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Potrzebna jest m.in. żywność długoterminowa.

Dyżur psychologa mówiącego po ukraińsku przy Dziecięcym Telefonie Zaufania RPD

Od środy, 2 marca, przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, działającym pod numerem 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim – podało w piątek biuro RPD.

Solidarni z Ukrainą - zbiórka darów w Radiu Kraków

W Radiu Kraków kontynuujemy zbiórkę darów pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Zebrane rzeczy zostaną przekazane tym, którzy dotarli do stolicy Małopolski i zaczynają tutaj nowe życie. Dary zbieramy w holu naszej rozgłośni (al. Juliusza Słowackiego 22) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 17.00. Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę!

Urząd wojewódzki uruchamia infolinię dla Ukraińców i zapewnia o gotowości na ich przyjęcie

Małopolski Urząd Wojewódzki uruchomi w piątek specjalną infolinię dla Ukraińców szukających schronienia w tym województwie. Wojewoda Łukasz Kmita zapewnił, że region jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, ale nie podaje liczby osób, które mogą być ugoszczone.

MSZ: jest infolinia dla obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polską granicę

Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75 - poinformowało w piątek MSZ.

Zbiórka dla Lwowa!

Zbiórka rozpocznie się w piątek, 25 lutego. Magazyn znajdujący się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana będzie przyjmować dary codziennie, od godz. 12 do godz. 20. Wejście od strony parkingu przy ul. Reymonta.

Związek Ukraińców w Polsce organizuje zbiórkę dla swoich rodaków

Nie tylko tych w kraju, ale i tych, którzy w związku z wojną właśnie go opuszczają. Będą potrzebni też wolontariusze, ale szczegóły tej akcji są jeszcze ustalane. Tymczasem w Krakowie przy ul. Biskupiej, przed konsulatem generalnym Rosji od rana trwa protest przeciwko agresji na Ukrainę. Zorganizował go krakowski oddział Związku Polaków na Ukrainie. Joanna Porębska rozmawia z przewodniczącym tego związku Andriyem Oliynykiem

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię