Radio Kraków

prezentacjewyborcze

Marek Pęk: Orędzie marszałka Grodzkiego było skandaliczne. To bezczelna, tendencyjna agitka wyborcza

  • date_range 2023-10-13
- Pomiędzy tymi orędziami była przepaść - oceniał na antenie Radia Kraków wicemarszałek Senatu Marek Pęk, kandydat PiS ubiegający się o reelekcję w senackim okręgu obejmującym powiaty krakowski, miechowski i olkuski. W czwartek wieczorem prezydent i marszałek Senatu wygłosili w telewizji orędzia. Prezydent Andrzej Duda zachęcił do licznego udziału w wyborach i referendum. Marszałek Tomasz Grodzki mówił między innymi, że w tę niedzielę zdecydujemy, czy chcemy pozostać w Unii Europejskiej. "Wystąpienie prezydenta było spokojne i wyważone. Orędzie marszałka Grodzkiego było skandaliczne, to była bezczelna, tendencyjna agitka wyborcza" - mówił senator Pęk w porannej rozmowie Radia Kraków.

Aleksander Miszalski: W interesie obecnej władzy jest to, żeby Polska w Unii nie była

- Pamiętamy wypowiedzi pana Suskiego, który mówił o III rzeszy, pana Kaczyńskiego, który mówił o zaborcach, pani Pawłowicz, która mówiła o deptaniu unijnej flagi. Proszę sobie wyobrazić rząd, choć wiemy, że nie będą rządzić, który potencjalnie się składa z PiS, Konfederacji i ziobrystów. Dostaniemy środki z KPO? Nie jest tak, że oni będą chcieli sądownictwo sobie podporządkować? Na to Unia nie pozwoli - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, poseł PO Aleksander Miszalski, trójka na krakowskiej liście KO do Sejmu.

PiS ma szanse na samodzielne rządy

Samodzielne rządy Zjednoczone Prawicy nadal są możliwe - wierzy poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, walczący o reelekcję w okręgu nowosądeckim.

Mateusz Rosół - Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Gościem Jacka Bańki był Mateusz Rosół, lider krakowskiej listy komitetu Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

Stanisław Bukowiec - Trzecia Droga

Wsparcie dla przedsiębiorców, zmiany w systemie opieki zdrowotnej i nowe podejście do kwestii edukacji - tak przyszłość Polski widzi Stanisław Bukowiec, który w najbliższych wyborach parlamentarnych startuje z listy Trzeciej Drogi w 15, tarnowskim okręgu wyborczym. Jak przekonuje, konieczne są zmiany w kwestii edukacji.

Małgorzata Wassermann: Totalny blamaż D. Tuska w poniedziałkowej debacie musiał zostać przykryty innym tematem

- Nie mamy do czynienia z kryzysem w wojsku - powiedziała w porannej rozmowie Radia Kraków Małgorzata Wassermann, liderka krakowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. "Mamy 186 tysięcy żołnierzy, ponad setkę generałów i tylko 2 wakaty kadrowe po rezygnacji generałów, które natychmiast zostały uzupełnione. Rezygnacje generalskie niestety dość nieszczęśliwie zbiegły się w czasie z akcją ewakuacji Polaków z Izraela, czy z kampanią przedwyborczą, ale sprawa jest zakończona na ten moment. Ta kadrowa decyzja nie osłabiła bezpieczeństwa naszego kraju. Nie ma żadnej destabilizacji" - podkreśliła posłanka. Przypomnijmy, po rezygnacji generałów Rajmunda Andrzejczaka i Tomasza Piotrowskiego ich miejsce zajęli Wiesław Kukuła i Maciej Klisz.

Urszula Nowogórska: Zachęcamy do zgody. Chcemy skończyć wojnę polsko-polską

- Podczas telewizyjnej debaty na pewno pokazaliśmy zalety naszego programu, pokazaliśmy je merytorycznie. Nie było kłótni. To wartość dodana. Zachęcamy do zgody. Chcemy skończyć wojnę polsko-polską, żeby ludzie mogli normalnie ze sobą rozmawiać mimo różnic. Tego zaczyna nam brakować - mówiła w Radiu Kraków posłanka PSL, liderka nowosądecko-podhalańskiej listy Trzeciej Drogi do Sejmu, Urszula Nowogórska.

Demografia wyzwaniem dla nowego rządu

Dramatyczny spadek urodzin dzieci w Polsce, to jeden z głównych problemów, jakim będzie się musiał zająć nowy rząd — ocenia Witold Kochan, kandydat Koalicji Obywatelskiej w okręgu nowosądeckim. Jego zdaniem Polska powinna wykorzystać model, jaki zastosowali Czesi, odnosząc sukces.

Emil Krawczyk - Konfederacja

Gościem Radia Kraków był Emil Krawczyk, "dwójka" na chrzanowskiej liście Konfederacji.

Marta Mrzygłód - Konfederacja

Rozdawnictwo pieniędzy nie jest dobrym sposobem na wspieranie polskiej gospodarki - tak uważa Marta Mrzygłód, startująca w najbliższych wyborach parlamentarnych z listy tarnowskiej Konfederacji.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię