Oddział IPN w Krakowie i Stowarzyszenie Passionart zapraszają na Koncert Galowy VI Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, który odbędzie się 23 lutego 2020 r. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Początek o godz. 17. Wstęp za okazaniem darmowego zaproszeni

W programie koncertu znajdują się pieśni patriotyczne w aranżacjach Marka Pawełka. Wystąpi Orkiestra Passionart pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, a partie solowe wykonają laureaci IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Zaśpiewają także Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Dominanta oraz Schola Hosanna z Moszczenicy.

Podczas koncertu Fundacja Armii Krajowej w Londynie wręczy Nagrodę im. Danuty Siedzikówny „Inki”, przyznawaną osobom i instytucjom, które przyczyniają się do przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Wstęp na koncert jest wolny, za okazaniem darmowego zaproszenia. Bezpłatne bilety do odebrania w biurze Stowarzyszenia Passionart na ul. Zwierzynieckiej 15 (III piętro, pokój nr 8) od 14 lutego 2020 r. w dni robocze oraz od 17 lutego w księgarni Instytutu Pamięci Narodowej na Przystanku Historia (ul. Dunajewskiego 8).

Organizatorami Festiwalu są Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Passionart. Partnerem głównym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a sponsorami: Agencja Mienia Wojskowego, firma Leier Polska SA, drukarnia KPW oraz Urząd Gminy Tarnów.