Radio Kraków

przebudowa zakopianki

Jest już coraz bliżej rozbudowy "zakopianki" na odcinku z Lubnia do Chabówki

  • date_range 2016-01-27
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która wybuduje drugi z trzech planowanych odcinków. Najkorzystniejszą ofertę na budowę fragmentu z Lubnia do Naprawy złożyły wspólnie firma z Warszawy i firma z Kijowa. Obiecują wykonać prace w niecałe dwa lata.

Są kolejni wykonawcy chętni do przebudowy zakopianki. Zgłosiło się sześć firm

  • date_range 2016-01-15
Sześciu wykonawców chce budować odcinek drogi ekspresowej S7 z Krakowa do Rabki - pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, połowa wykonawców pochodzi z Włoch. W ramach inwestycji powstanie tunel o długości około trzech kilometrów. Teraz rozpocznie się badanie złożonych ofert, by wyłonić wykonawcę.

Przebudowa zakopianki: GDDKiA wyłoniła jednego z wykonawców

  • date_range 2016-01-11
Kolejny krok do rozbudowy "zakopianki' na odcinku od Lubnia do Chabówki. Generalna Dyrekcja wybrała wykonawcę jednego z trzech odcinków. Chodzi o fragment od Skomielnej Białej - właśnie do Chabówki. Jak dobrze pójdzie - jeszcze w tym roku rozpoczną się prace.

Kłopotliwy tunel między Lubniem a Rabką. Brakuje chętnych do startu w przetargu

  • date_range 2015-10-30
Kłopoty z projektowanym tunelem na odcinku nowej zakopianki od Lubnia do Rabki. W przyszłym roku mają się rozpocząć prace przy budowie nowej czteropasmowej zakopianki właśnie na tym odcinku. Prace zostały podzielone na trzy części: Lubień - Naprawa, Skomielna Biała - Chabówka oraz pomiędzy nimi najtrudniejszy odcinek zawierający tunel. Jak dowiedziało się Radio Kraków, w przypadku tej ostatniej inwestycji wiele firm wciąż waha się czy wystartować w przetargu.

Nad modernizacją zakopianki zbierają się czarne chmury

  • date_range 2015-02-19
Co prawda już pewne jest, że przebudowa odcinka z Lubnia do Rabki rozpocznie się w przyszłym roku, ale nie wiadomo co z kolejną częścią drogi. Chodzi o odcinek z Rabki do Nowego Targu. Tutaj na modernizację nie ma pieniędzy i inwestycji nie ma w ogóle w planach na najbliższe lata. "To zła wiadomość dla całego regionu" - nie ma wątpliwości Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Ponad 20 firm chce budować zakopiankę z Lubnia do Rabki

  • date_range 2015-02-17
Drogowcy skończyli właśnie przyjmować oferty przetargowe na dwa odcinki: z Lubnia do Naprawy i ze Skomielnej Białej do Chabówki. Ale na samo rozpoczęcie prac trzeba jeszcze trochę poczekać.

S7 z Lubnia do Rabki coraz bliżej. Ogłoszono przetargi

  • date_range 2014-12-20
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na budowę S7 na tym odcinku. Nowa droga ma zlikwidować korki na jednym z najtrudniejszych odcinków Zakopianki.

Jarosław Gowin: Byłem w PO. Pamiętam obietnice dotyczące S7"

  • date_range 2014-11-14
"To będzie sukces dopiero wtedy, gdy będzie realizowany" - tak o podpisanym kontrakcie dla Małopolski mówił na antenie Radia Kraków poseł Jarosław Gowin. W czwartek władze Małopolski i przedstawiciele rządu podpisali kontrakt, który przewiduje szereg inwestycji w Małopolsce. To między innymi rozbudowa trasy S7 z Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim, dwupasmowy odcinek zakopianki z Lubnia do Rabki, czy trasę Brzesko - Nowy Sącz.

Zmiany w rządzie nie zagrażają modernizacji zakopianki

  • date_range 2014-09-23
Taką obietnicę otrzymali górale od Elżbiety Bieńkowskiej, do niedawna wicepremier rządu. Zgodnie z planem, już w przyszłym roku powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na przebudowę zakopianki od Lubnia aż do Rabki. Niezależnie od tego, w roku 2015 powinny ruszyć prace przy przebudowie skrzyżowania w Poroninie i przy budowie mostu w Białym Dunajcu.

Marek Sowa: "W Warszawie odnieśliśmy sukces"

  • date_range 2014-09-19
"Będą długo oczekiwane inwestycje drogowe w Małopolsce. W Kontrakcie Terytorialnym dla województwa małopolskiego znalazły się między innymi obwodnice Nowego Sącza, Zabierzowa, Zatora i Dąbrowy Tarnowskiej" - potwierdził w Radiu Kraków marszałek Małopolski. Marek Sowa rozmawiał w czwartek na ten temat w Warszawie. W kontrakcie zapisano też trzy odcinki trasy S-7 - to wschodnia obwodnica Krakowa, wylot z Krakowa w stronę województwa świętokrzyskiego i budowa dwupasmowego odcinka zakopianki od Lubnia do Rabki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię