Radio Kraków

przepisy

Kluski na parze z sosem truskawkowym

  • date_range 2016-06-03
Sezon truskawkowy czas zacząć. Ale truskawki to nie tylko świeże owoce z bitą śmietąną i cukrem, lody i kremy, ale także koktajle i musy, którymi można np. polać tzw. paruchy, czyli kluski drożdżowe robione na parze. O tym tradycyjnym daniu, ale wciąż cieszącym się powodzeniem z Danutą Ścibor rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Każdy ma swój własny przepis na jajecznicę

  • date_range 2016-05-20
To zwykle pierwsza potrawa, którą uczymy się samodzielnie przygotowywać. Pierwsza i dla wielu podstawowa. Mowa o jajecznicy. Ale prosta, nie musi oznaczać nudna. Posłuchaj!

Owsianka na śniadanie: tradycja spotyka się z nowoczesnością

  • date_range 2016-05-13
O owsiance tradycyjnej, z kożuchem, na mleku prosto od krowy i tej bardziej współczesnej, na mleku kokosowym i orzechowym z Małgorzatą Kalembą-Drożdż rozmawia Marzena Florkowska.

Smaki dzieciństwa: nie było zupy mlecznej bez zacierki

  • date_range 2016-05-06
W audycji "Kuchnia od kuchni" o tajemnicy zacierki i smakach z dzieciństwa, które poruszają naszą wyobraźnię i wspomnienia. W domowej kuchni spotkały się koleżanki: Maja, Weronika i Ania, w roli gospodyni Marzena Florkowska, a pracami kierowała przyszywana babcia. Posłuchaj:

Kuchnia od kuchni: Naleśniki z czarnego bzu

  • date_range 2016-04-29
Naleśniki w trochę innej wersji! W audycji "Kuchnia od kuchni" rozmowa Marzeny Florkowskiej z prof. Moniką Bieniasz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Posłuchaj:

Kuchnia na przednówku

  • date_range 2016-04-15
Na przednówku i o przednówku z Małgorzatą Kaczmarczyk rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Czas na nowalijki

  • date_range 2016-04-08
W "Kuchni od kuchni" przepis na młode warzywa w oleju lnianym i sezamie z chłodnikiem z jarmużu i pora według Piotra Sady. Posłuchaj:

Czas na nowalijki

  • date_range 2016-04-08
W "Kuchni od kuchni" przepis na młode warzywa w oleju lnianym i sezamie z chłodnikiem z jarmużu i pora według Piotra Sady. Posłuchaj:

Uczta dla zmysłów. 3. edycja Restaurant Week w Krakowie

  • date_range 2016-04-01
Rekordziści odwiedzają w ciągu tygodnia nawet kilkadziesiąt restauracji, próbując dań przygotowanych według różnych pomysłów i receptur. Szefowie kuchni prześcigają się w pomysłach, a setki miłośników niebagatelnego jedzenia szukają nowych inspiracji. W Krakowie trwa trzecia edycja Restaurant Week. Z Magdą Wójcik, pomysłodawczynią festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest odpowiedzialną za organizację Restaurant Week rozmawia Marzena Florkowska.

Wiosenne babeczki

  • date_range 2016-03-25
O Wiosennych babeczkach - w sam raz na Wielkanocny stół i o rodzinnej tradycji przekazywania sobie przepisów nie tylko świątecznych z dr Ewą Krupnik, inicjatorką akcji Historia! Mniam? rozmawia Marzena Florkowska.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię