Radio Kraków

remonty w Krakowie

We wtorek zacznie się remont w tunelu na Trasie Łagiewnickiej. Będzie jednak krótszy niż zakładano

Trasa Łagiewnicka do poprawek. Chodzi konkretnie o przejazd pod ulicą Zakopiańską w stronę Kurdwanowa. Nawierzchnia w tunelu się wybrzuszyła i trzeba ją wyrównać. Zrobi to wykonawca w ramach naprawy gwarancyjnej. Prace rozpoczną się we wtorek.

Niełatwe wakacje pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej. Kolejne remonty i zmiany tras

W sobotę zakończyła się przebudowa torowiska na alei Powstania Warszawskiego, ale za to rozpoczynają się prace MPEC na ulicy Westerplatte. Dodatkowo w kilku miejscach trzeba naprawić tory tramwajowe na trasie od ulicy Nowosądeckiej do Nowego Bieżanowa. W związku z tym pasażerów komunikacji miejskiej czekają kolejne objazdy i zmiany tras.

Zmieniła się organizacja ruchu pieszo-rowerowego w rejonie budowy tramwaju do Mistrzejowic

Od środy, od godziny 7 rano obowiązuje nowa organizacja ruchu dla rowerzystów i pieszych w rejonie ulic Meissnera, Młyńskiej oraz Dobrego Pasterza w Krakowie. Chodzi o teren przy terenie budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Trudne dni czekają kierowców w Krakowie. Dwie ważne ulice w remoncie. Jedna zamknięta, druga zwężona

Będzie kolejne wąskie gardło i będą się tworzyć potężne korki. Rozpoczynają się bowiem roboty na ulicy Kamieńskiego na wiadukcie nad ulicą Powstańców Śląskich. Na początek na jezdni w kierunku centrum miasta. Drogowcy zajmą oba pasy ruchu. To oznacza, że na tym odcinku będzie zwężenie do jednego pasa ruchu zarówno w stronę centrum, jak i w kierunku Wieliczki. Zamknięty zostanie też fragment ulicy Centralnej do skrzyżowania z ulicą Nowohucką. Tam powstanie dodatkowy pas ruchu.

Nowa organizacja ruchu na moście Grunwaldzkim w Krakowie. Wszystko przez zły stan przeprawy

Kierowcy jadący w stronę ulicy Monte Cassino mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Na most nie mogą wjechać pojazdy powyżej 7,5 tony, z wyłączeniem komunikacji miejskiej i autobusów turystycznych. Zmiany będą już z nami na stałe. Za przeprawą sytuacja wraca do normy, są tam trzy pasy do jazdy na wprost i skręty w stronę centrum i ronda Matecznego.

Kolejne niezapowiedziane utrudnienia w Krakowie. Tym razem wyłącznie dla kierowców

Zarząd Dróg Miasta Krakowa będzie wymieniał zwrotnice przed Filharmonią. Samochody nie przejadą ulicą Straszewskiego do Wawelu i nie skręcą w lewo we Franciszkańską. Urzędnicy chcą wykorzystać okazję, bo ulicą Zwierzyniecką i dalej, aż do pętli na Salwatorze tak czy inaczej przez kilka najbliższych miesięcy nie pojadą tramwaje.

Opóźnienia i przesiadki po zamknięciu ruchu tramwajów do pętli w Mistrzejowicach. Autobusu zastępczego brak

Kolejne problemy komunikacyjne w Krakowie - tym razem w Mistrzejowicach. Chodzi o przebudowę pętli tramwajowej, która jest elementem powstającej linii krakowskiego szybkiego tramwaju do tej dzielnicy. Tramwaje nie kursują od pętli aż do Ronda Piastowskiego. Zarząd Transportu Publicznego nie uruchomił linii zastępczej na tym odcinku, bo obsługuje go kilka autobusów. W wakacje jednak częstotliwość ich kursów znacząco się zmniejszyła.

Remont bezobsługowy? Czy ktoś widział robotników na skrzyżowaniu przy moście Dębnickim

Robotnicy poszukiwani! Krakowianie alarmują w mediach społecznościowych, że na placu budowy skrzyżowania przy moście Dębnickim po drogowcach ani widu, ani słychu. Skrzyżowanie dopiero co zostało ponownie zamknięte. Wybraliśmy się na plac budowy i faktycznie - na tarczy skrzyżowania przed południem, gdy słońce jeszcze nie było w zenicie, maszyny stały, a pracowników nie było widać.

Nowa Huta. Kolejny etap prac w al. Solidarności rozpocznie się za kilka dni. Ich zakres będzie większy

Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap prac remontowych na nowohuckiej alei Solidarności. Zakres będzie większy niż początkowo planowano - całość drogi, a tylko wybranych odcinków jezdni. Niestety, będą utrudnienia w ruchu.

W lipcu awaryjna naprawa w tunelu na Trasie Łagiewnickiej w Krakowie

Kraków wakacyjnym koszmarem kierowców. Remont ulicy Kościuszki się przedłuży, od końca czerwca Aleje Trzech Wieszczów przy Jubilacie będą zwężone do jednego pasa ruchu w obie strony, a w lipcu zamknięty zostanie... fragment Trasy Łagiewnickiej. W tunelu pod zakopianką w stronę Kurdwanowa nawierzchnia się wybrzuszyła i trzeba ją naprawić. Mowa o odcinku około 70-ciu metrów.

Najnowsze

Najchętniej czytane

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię