Radio Kraków

Środa z profilaktyką

Podejrzewasz COVID-19? Zapisz się na test przez internet

Tylko w ub. tygodniu test wykrywający zakażenie koronawirusem zrobiło ponad 80 tys. Małopolan. Blisko 27 tys. z nich otrzymało wynik pozytywny. Przy pierwszych objawach infekcji nie czekaj - sprawdź, czy to COVID-19. Zlecenie na test PCR wystawisz sobie samodzielnie przez internet. Badania antygenowe bez skierowania wykonasz w aptekach, które zgłosiły się do ich wykonywania.

Zadbaj o swoje oczy

Prawie 50 proc. Polaków w wieku 16-54 lat nie widzi poprawnie. Ryzyko wystąpienia chorób oczu mogą zmniejszyć zmiany w trybie życia. Choroby narządu wzroku zaliczane są do tzw. chorób cywilizacyjnych, powodują zaburzenia lub utratę zdolności widzenia. Dzisiejszy styl życia: niewłaściwe odżywianie, brak aktywności fizycznej, praca przy komputerze, sztuczne oświetlenie sprawiły, że coraz częściej choroby oczu występują w młodym wieku i nie dotyczą tylko osób starszych.

Europejski Tydzień Raka Szyjki Macicy - postaw na zdrowie – zrób cytologię, zaszczep się przeciwko HPV

Cytologia nie boli, a może uratować przed śmiertelnie niebezpiecznym starciem z nowotworem szyjki macicy, który co roku zabija ponad tysiąc Polek. Dopisz wizytę w gabinecie ginekologicznym do listy noworocznych postanowień.

Bezpieczne ferie zimowe

Małopolscy uczniowie zimową przerwę w zajęciach szkolnych rozpoczną już w poniedziałek. Dla wielu to czas zabawy i wypoczynku. Dla lekarzy, pielęgniarek czy ratowników okres wzmożonej pracy. Podpowiadamy, gdzie podczas ferii, w razie nagłej potrzeby, znajdziesz potrzebną pomoc lekarską.

Nowy rok rozpocznij od szczepienia. Chroń siebie i innych przed COVID-19

Ponad połowa Małopolan ciągle ma jeszcze przed sobą wizytę w punkcie szczepień przeciwko COVID-19. Lekarze nie mają zaś wątpliwości, że to właśnie „ukłucie” jest najskuteczniejszą bronią, jaką obecnie dysponujemy w starciu z koronawirusem. Dopisz wizytę w punkcie szczepień do listy noworocznych postanowień.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię