Radio Kraków

studia w Krakowie

Jaka będzie oferta krakowskich uczelni w nowym roku akademickim?

Na jakie nowe kierunki stawiają szkoły wyższe i co to znaczy nowoczesna uczelnia w nowej rzeczywistości? Takie pytania postawimy uczestnikom kolejnego programu z cyklu "Godziny rektorskie". W dyskusji wzięli udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Rolniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

Godziny rektorskie: pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy

W kolejnym programie z cyklu "Godziny rektorskie" rozmawialiśmy o pomocy studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy. Gości programu zapytaliśmy także o to, jak - w związku z napływem uchodźców i potrzebą odbudowy Ukrainy - zmieni się oferta studiów krakowskich uczelni. W dyskusji wzięli udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.

Rosną koszty energii - ile będą musiały dopłacić uczelnie?

O ponad miliard zł wzrosły w tym roku koszty utrzymania uczelni - tak wynika z analiz przeprowadzonych przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Z powodu wyższych kosztów energii uczelnie będą musiały zapłacić w sumie ponad 832,5 mln zł - to o ok. 80% więcej niż w ubiegłym roku. A analizy wynika, że największe koszty generują laboratoria badawcze, domy studenckie i obiekty sportowe.

Godziny rektorskie: w jaki sposób projekty kulturalne wpisują się w misję krakowskich uczelni?

Co w ich ofercie kulturalnej zmieniła pandemia Covid'19? O to zapytaliśmy gości kolejnego programu z cyklu "Godziny rektorskie". Wzięli w nim udział rektorzy Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Rolniczego oraz Politechniki Krakowskiej.

Godziny Rektorskie: W jaki sposób uczelnie kreują zainteresowanie sztuką?

Jakie znaczenie dla środowiska akademickiego będzie miało krakowskie Centrum Muzyki? W jaki sposób uczelnie kreują zainteresowanie sztuką? Na takie pytania odpowiedzieli goście kolejnego programu z cyklu "Godziny rektorskie". W dyskusji wzięli udział rektorzy Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego JP2.

Godziny rektorskie: Jakich nowych kompetencji wymagać będzie od nauczycieli szkoła przyszłości?

Co powinno się zmienić w procesie kształcenia pedagogów? O tym rozmawialiśmy w kolejnym programie z cyklu "Godziny rektorskie". W debacie Radia Kraków wzięli udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej, Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych. W środę 27 października o godz. 18.05. program realizowany był z Galerii Uniwersytetu Pedagogicznego przy ulicy Podbrzezie 3 na krakowskim Kazimierzu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki

W Dniu Edukacji Narodowej Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki. Pierwszy rok studiów I i II stopnia rozpocznie prawie 7,5 tysiąca osób.

Uniwersytet Pedagogiczny rozpoczyna współpracę z Urzędem Wojewódzkim w Krakowie

Władze obu instytucji podpisały dziś list intencyjny o współpracy. Zakłada ona możliwość odbywania praktyk studentów konkretnych kierunków

Będzie mniejszy tłok w autobusach. 139 ma kursować częściej

Będzie więcej autobusów numer 139 w Krakowie. To popularna linia z Nowej Huty do Miasteczka Studenckiego i Bronowic. Korzysta z niej mnóstwo studentów.

Dokąd zmierza Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie?

Czy rozgłos w mediach pomógł w rekordowej od lat na tej uczelni rekrutacji na nowy rok akademicki?

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię