Radio Kraków

świadomewybory

Wszystkie głosy policzone. Są oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych

Według danych ze 100 proc. komisji, w niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskało 35,38 proc.; KO - 30,70 proc.; Trzecia Droga - 14,40 proc.; Nowa Lewica - 8,61 proc.; Konfederacja - 7,16 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc. - wynika z danych PKW opublikowanych we wtorek rano.

Prawo i Sprawiedliwość traci dwa mandaty w okręgu nowosądeckim. SPRAWDŹ WYNIKI

Zamiast ośmiu posłów, PiS wprowadza z okręgu nowosądecko-podhalańskiego do Sejmu tylko sześciu kandydatów. O sukcesie na Sądecczyźnie może mówić Koalicja Obywatelska, która w nowej kadencji będzie miała dwóch sądeckich posłów.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oceniła przebieg wyborów w Polsce

OBWE we wstępnym raporcie uznało, że wybory były oparte o autentyczną rywalizację. Jak stwierdza OBWE, dzień głosowania był spokojny, wybory odznaczały się wysoką frekwencją, a sam proces wyborczy był dobrze zorganizowany.

Najprawdopodobniej dopiero w grudniu poznamy skład nowego rządu

Najpierw posłowie muszą zostać zaprzysiężeni, potem będą głosować w sprawie wotum zaufania dla desygnowanego przez prezydenta kandydata na premiera.

Wyborcy z Małopolski zachodniej zdecydowali. Sprawdź wyniki wyborów do Sejmu i Senatu

W Małopolsce Zachodniej, w 12 okręgu wyborczym, do podziału było 8 mandatów. Na posłów głosowali tu wyborcy z pięciu powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, myślenickiego i suskiego. Jak rozłożyły się głosy i kto wszedł do Sejmu?

Niemal wszystkie głosy, które Polacy oddali w wyborach parlamentarnych, zostały już policzone

PiS - 35,39 proc. poparcia, KO - 30,68 proc., Trzecia Droga - 14,41 proc. - wynika z danych PKW po przeliczeniu głosów z 99,96 proc. komisji wyborczych. Dalej znalazła się Lewica z wynikiem 8,61 proc. i Konfederacja z 7,16 proc.

Dane z ponad 99 proc. komisji: pakt senacki - 66 mandatów; PiS - 34

W wyborach do Senatu kandydaci PiS zdobyli 34 mandaty, zaś kandydaci paktu senackiego - tworzonego przez KO, Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050) oraz Nową Lewicę - łącznie 66 mandatów - wynika z danych ponad 99 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Znamy pełne wyniki wyborów w okręgu krakowskim. Sprawdź, kto uzyskał mandat

Okręg krakowski jest jedynym okręgiem w Małopolsce, w którym wygrała opozycja. Koalicja Obywatelska uzyskała 31% poparcia, ale otrzymała zaledwie o 369 głosów więcej od Prawa i Sprawiedliwości, dlatego oba ugrupowania będą mieć po pięć mandatów. Trzecia Droga zanotowała 17% i trzy mandaty. Lewica 11% a Konfederacja 7.7% - te partie dostaną po jednym mandacie.

Wolno spływają protokoły z wynikami wyborów w poszczególnych komisjach do Okręgowej Komisji Wyborczej w Tarnowie

O poranku protokołów było zaledwie kilkadziesiąt na 679 w całym okręgu numer 15 obejmującym powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki oraz miasto Tarnów.

Euforia i gratulacje dla liderów listy wyborczej tarnowskiej Koalicji Obywatelskiej

Takie nastroje dominowały wczoraj w trakcie wieczoru wyborczego tego ugrupowania w Tarnowie. Jak podkreślają politycy — wyniki są optymistyczne, ale trzeba cierpliwie poczekać na finalne ogłoszenie wyników przez PKW.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię