|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Studenci AGH pomogą sanepidowi zbierać i przetwarzać dane

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej pomogą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w zbieraniu i przetwarzaniu informacji napływających do tej instytucji. W krakowskiej uczelni rozpoczęło właśnie działalność Centrum Wsparcia Sanepidu.

Fot. Andrzej Otrębski - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23038353

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka AGH Anna Żmuda-Muszyńska, pomysł centrum powstał na uczelni na początku września, a obecne nasilenie pandemii koronawirusa spowodowało, że rozpoczęło się jego wdrażanie na prośbę sanepidu.

Uczelnia zapewnia infrastrukturę informatyczną w salach komputerowych Centrum Energetyki AGH. Pracę wolontariuszy koordynuje Uczelniana Rada Samorządu Studentów. Obecnie zaangażowanych jest około dwudziestu studentów, którzy będą pomagać w trybie zmiennym, z uwzględnieniem ich dostępności.

„Wolontariusze zajmują się przetwarzaniem informacji napływających do sanepidu. Wszystkie wykonywane prace odbywają się pod nadzorem pracowników tej instytucji” - wskazała rzeczniczka.

Według niej wolontariusze pracują na rzecz sanepidu, na takich samych zasadach jak pracownicy tej jednostki, to jest z zapewnieniem ochrony danych osobowych osób, do których mają dostęp.

„Studenci przeszli już niezbędne szkolenia, związane z bezpiecznym przetwarzaniem danych osób zgłaszających się do służb sanitarnych” - zaznaczyła Żmuda-Muszyńska.

Podkreśliła, że wszyscy studenci zaangażowani w pomoc mają na terenie uczelni zapewnione bezpieczne warunki do pracy - pomieszczenia są odpowiednio przystosowane do przebywania w nich kilku osób oraz wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej.

„Błyskawiczna reakcja studentów oraz ich zaangażowanie w przedsięwzięcie pokazuje ich odpowiedzialność, szczególnie że uczestniczą w zajęciach zdalnych w ramach swoich studenckich obowiązków. Do odbywania zajęć online studenci mają wyznaczone dodatkowe pomieszczenia” - oceniła przedstawicielka AGH.

W ramach współpracy z krakowskim sanepidem specjaliści z zakresu informatyki z Katedry Informatyki AGH podejmą się także audytu używanych przez tę jednostkę narzędzi informatycznych, w celu zaproponowania zmian usprawniających pracę.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

PAP/ko

86%
14%