Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Metro w Krakowie w 2032 roku? Tego chce Stanisław Mazur, kandydat na prezydenta miasta

Stanisław Mazur przekonuje, że po zwycięskich wyborach jest w stanie wybudować metro w Krakowie w 7,5 roku. Jego pierwsza linia miałaby kosztować 36 miliardów złotych i zaczynać się w Mogile w Nowej Hucie, a kończyć na Klinach.

Agnieszka Nowak-Gąsienica: Mam nadzieję, że również w Zakopanem przeważą kompetencje, a nie płeć

W samorządzie jest coraz więcej kobiet, są coraz bardziej odważne, mam nadzieję, że także w Zakopanem przeważą kompetencje, a nie płeć - mówiła na naszej antenie kandydatka PiS na burmistrza Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica, obecnie zastępca burmistrza miasta. Jak zapowiadała - będzie rozwijać komunikację miejską. To był strzał w dziesiątkę. To i rozwiązanie problemów komunikacyjnych, dzięki Karcie Mieszkańca zakopiańczycy mogą nią jeździć za darmo - mówiła Agnieszka Nowak-Gąsienica w porannej rozmowie Radia Kraków.

Jacek Majchrowski: Prezydentem Krakowa powinien być menedżer, który zna miasto i jego mechanizmy

To nie powinny być wybory polityczne - tak o głosowaniu na swojego następcę mówił na naszej antenie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jego zdaniem - wszyscy kandydaci na prezydenta Krakowa generalnie mówią o tym samym, jedynie rozkładają inaczej akcenty. Gość porannej rozmowy Radia Kraków podkreśla jednocześnie, że wybory samorządowe nie powinny być wyborami politycznymi i polityczni nie powinni być też kandydaci.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski twarzą niezależnego komitetu wyborczego "Silna Sądecczyzna"

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nie wystartuje w wyborach samorządowych pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Jest twarzą niezależnego komitetu wyborczego "Silna Sądecczyzna". Na jego liście znajdzie się 15 radnych powiatowych mijającej kadencji. - Idziemy do wyborów z hasłem "Naszą siłą są inwestycje"- mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Marcin Bzyk-Bąk: Mamy kilka celów, które chcemy osiągnąć poprzez udział w kampanii prezydenckiej

"To bitwa Dawida z Goliatem" - mówi muzyk Marcin Bzyk-Bąk z zespołu Wu-Hae o udziale w wyborach prezydenckich w Krakowie. W rozmowie z Jackiem Bańką zapewnił, że zgłoszenie udziału w wyborach to poważna inicjatywa. "Mamy kilka celów, które chcemy osiągnąć poprzez kampanię" - dodał Marcin Bzyk-Bąk.

Dominik Jaśkowiec i Krzysztof Sułowski o listach wyborczych do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Małopolskiego

Krakowscy radni Dominik Jaśkowiec (KO) i Krzysztof Sułowski (PiS) o listach wyborczych do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Poseł Łukasz Kmita kandydatem PiS na prezydenta Krakowa

Poseł Łukasz Kmita, były wojewoda małopolski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Krakowa. Potwierdził to we wtorek sam kandydat i zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia odbędzie się oficjalna prezentacja reprezentantów PiS w wyborach samorządowych w Małopolsce.

Radni Łukasz Maślona i Łukasz Wantuch o wyborach prezydenckich i aktywistach na listach wyborczych

Jacek Bańka rozmawiał z krakowskimi radnymi Łukaszem Maśloną (Kraków Dla Mieszkańców) i Łukaszem Wantuchem (Przyjazny Kraków) o wyborach prezydenckich i aktywistach na listach wyborczych.

Roman Ciepiela poza listami wyborczymi. "Trzeba postawić na nową generację"

Po 34 latach pracy w samorządzie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie będzie startował w wyborach na żadnym szczeblu. Prezydent Tarnowa już wcześniej zapowiedział, że nie będzie się ubiegał o dalsze rządzenie miastem, ale jednocześnie publicznie deklarował dalszą chęć pracy dla miasta ze szczebla regionalnego. Teraz okazuje się, że nie wystartuje także w wyborach do sejmiku Województwa Małopolskiego.

Urszula Augustyn: Musimy się zmobilizować do zmiany organizacji pracy dzieci w szkole

"Zmienia się świat i współczesna szkoła. To zupełnie inne warunki niż jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu" - mówi posłanka Platformy Obywatelskiej Urszula Augustyn w porannej rozmowie Radia Kraków, komentując planowane zmiany w szkolnej podstawie programowej. Posłanka dodaje, że potrzeba także zmiany organizacji życia w szkole. "To jest możliwe i do tego musimy się wszyscy mobilizować" - podkreśla Urszula Augustyn. Nowa podstawa programować ma obowiązywać od września.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię