Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Patryk Jaki: jeśli Platforma Obywatelska i Trzecia Droga obejmą władzę w województwie - będą stawiały tylko na duże miasta

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki przekonywał w Tuchowie, że wybór na kandydatów PO i Trzeciej Drogi do władz województwa będzie oznaczał skazanie mniejszych małopolskich miast na spore problemy.

Posłowie KO: Miejsce Barbary Nowak jest w niebycie politycznym, a nie w fotelu marszałka województwa

Krakowscy posłowie Koalicji Obywatelskiej apeluja do wyborców, by nie głosowali na byłą małopolską kurator oświaty Barbare Nowak, która kandyduje do sejmiku. Jak podkreślają to właśnie ona jest szykowana przez Prawo i Sprawiedliwość na marszałka województwa.

Więcej nazwisk na karcie wyborczej niż kandydatów. Jak nie zmarnować głosu?

W Krakowie w wyborach samorządowych w 2024 roku doszło do sytuacji wyjątkowej. Na 4 dni przed głosowaniem, dwóch kandydatów na prezydenta zrezygnowało ze startu. Karty do głosowania są już jednak wydrukowane i ponowny ich druk byłby sporym problemem. Pozostaje więc inny problem: jak w takiej sytuacji nie dopuścić do głosowania na kandydatów, których nie ma.

Urszula Augustyn: jesteśmy gwarantem mądrej współpracy na wszystkich szczeblach samorządu

" Jesteśmy gotowi do tego by reprezentować Państwa tuż po wyborach we władzach samorządowych wszystkich szczebli " mówili w Tarnowie kandydaci Komitetów Wyborczych Wspólny Region, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Nasze Miasto Tarnów. To komitety, które wystawiają w najbliższych wyborach kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydenta Tarnowa oraz na radnych do sejmiku, rad powiatowych, gminnych i miejskich w regionie tarnowskim.

Adrian Zandberg: Podniesienie VAT-u na żywność dotyka głównie mniej zamożne rodziny

Podniesienie VAT-u na żywnosc dotyka głównie mniej zamożne rodziny - mówił na Rynku Kleparskim w Krakowie Adrian Zandberg. Poseł Lewicy Razem podkreślał, że sieci handlowe, mimo deklaracji, nie wzięły na siebie podwyżki podatku. - Tak, jak się spodziewaliśmy, konsekwencje decyzji rządu ponoszą konsumenci - wyjaśniał Adrian Zandberg.

Jakub Kwaśny chce promować Tarnów filmem fabularnym o Janie Szczepaniku

W Tarnowie mamy wiele postaci i bardzo ciekawą historię miasta, o której powinniśmy przypominać mieszkańcom, by nie wstydzili się tego, że tu żyją i mieszkają - mówił 4 kwietnia Jakub Kwaśny, kandydat Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi na prezydenta Tarnowa. Jego zdaniem wszystkie materiały źródłowe są już gotowe, trzeba tylko po nie sięgnąć.

Szymon Hołownia w Wadowicach: Trzecia Droga jest od załatwiania bardzo konkretnych spraw

W Wadowicach marszałek Sejmu Szymon Hołownia zachęcał mieszkańców do oddawania głosów w niedzielnych wyborach samorządowych na kandydatów Trzeciej Drogi. Podkreślał, że przez dwa najbliższe dni, osoby wahające się zdecydują, na kogo zagłosować. Jeśli nie chcą wybierać między dwiema przodującymi partiami na polskiej scenie politycznej, mają do dyspozycji Trzecią Drogę. Hołownia podkreślał, że samorządowcom startującym z list Trzeciej Drogi, która pierwszy raz wystawiła listy kandydatów w wyborach samorządowych, przyświeca przede wszystkim działanie w konkretnych dla lokalnych społeczności sprawach, jak szpitale, domy pomocy społecznej, szkoły czy żłobki.

Łukasz Gibała: wróćmy do budowy Nowego Miasta na Rybitwach

"Proponuję, żeby wrócić do tematu budowy Nowego Miasta jako dzielnicy wysokościowców na Rybitwach, ale nie dzielnicy biurowców, bo biurowców jest w Krakowie za dużo, tylko właśnie dzielnicy budynków mieszkalnych" - mówił na antenie Radia Kraków Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa.

W. Kosiniak-Kamysz: W sierpniu WOT przejdą pod nadzór Sztabu Generalnego. „Wojska Obrony Terytorialnej sprawdziły się"

W sierpniu, po osiągnięciu pełnej zdolności bojowej Wojska Obrony Terytorialnej przejdą pod zwierzchnictwo Sztabu Generalnego. Zapowiedział to podczas wizyty w Limanowej wicepremier i minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz. To krok w kierunku usystematyzowania struktury funkcjonowania armii. Szef MON-u złożył dziś wizytę na placu budowy limanowskiej jednostki WOT-u.

Kandydaci Trzeciej Drogi w regionie tarnowskim: potrzebne wsparcie budowy infrastruktury sportowej

To była krótka kampania, ale nie obfitowała w żadne konflikty czy problemy — tak tuż przed wyborami ostatnie tygodnie podsumowali kandydaci Trzeciej Drogi w regionie tarnowskim. 4 kwietnia kandydaci tego ugrupowania do Sejmiku, rady powiatu i rady miejskiej prezentowali swoje kolejne punkty programu wyborczego. Mówili między innymi o konieczności wsparcia budowy infrastruktury sportowej w Małopolsce.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię