Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Łukasz Gibała: Obóz kontynuacji się konsoliduje

- Obóz kontynuacji się konsoliduje - tak rezygnację kolejnych kandydatów na urząd prezydenta Krakowa komentował na naszej antenie ubiegający się o to stanowisko Łukasz Gibała. Już nie dziewięciu a siedmiu kandydatów będzie walczyć o fotel prezydenta Krakowa. Wczoraj o rezygnacji z kandydowania poinformował wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, który przekazał swoje poparcie innemu wiceprezydentowi Andrzejowi Kuligowi. Stanisław Mazur oświadczył natomiast, że się wycofa i przekaże poparcie posłowi Koalicji Obywatelskiej Aleksandrowi Miszalskiemu. - To czy kandydatów kontynuacji polityki Jacka Majchrowskiego będzie trzech czy pięciu jest drugorzędne. Ważne by doszło do zmiany - mówił w porannej rozmowie Łukasz Gibała.

Jakub Kwaśny: Do roli prezydenta przygotowywałem się 18 lat

Jakub Kwaśny to kandydat na fotel prezydenta Tarnowa Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska. Jak przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków, do tej roli przygotowywał się przez ostatnie 18 lat. Zwraca uwagę na swoje doświadczenie, ale i kontakty z ministrami czy wiceministrami w obecnym rządzie. "To wsparcie z Warszawy czy Krakowa jest niezwykle istotne, chociażby w kontekście trzeciego zjazdu z autostrady, wschodniej obwodnicy Tarnowa, czy lokalizacji właśnie w Tarnowie ważnej instytucji centralnej" podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków.

Siedmiu kandydatów na prezydenta, ale na kartach wyborczych będzie ich dziewięciu

Siedmiu kandydatów będzie ubiegać się o urząd prezydenta Krakowa. W środę o rezygnacji z kandydowania poinformował bezpartyjny Jerzy Muzyk, a Stanisław Mazur - również bezpartyjny - oświadczył, że wycofuje się. Rezygnujący kandydaci będą jednak na kartach wyborczych.

Premier Tusk: nie ma praworządności bez rozliczenia zła

Nie ma praworządności bez rozliczenia zła - przekonywał w środę w Krakowie premier Donald Tusk. Zapewnił, że aparat państwa i wymiar sprawiedliwości będą rozliczać wszystkich polityków, którzy łamią prawo - niezależenie od ich barw partyjnych.

4 dni do wyborów samorządowych. Kolejny dzień kampanii pełen obietnic i przestróg

Na ostatniej prostej kampanii wyborczej w Krakowie zmniejszyła się liczba kandydatów na prezydenta miasta. Tak w Krakowie jak i całej Małopolsce nie zabrakło kolejnych obietnic wyborczych jak i przestróg przed głosowaniem na oponentów.

Beata Szydło, Andrzej Adamczyk i Arkadiusz Mularczyk wsparli kandydatów PiS w Tarnowie

Beata Szydło, Andrzej Adamczyk i Arkadiusz Mularczyk, czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce, wsparli w środę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Beato Szydło przekonywała, że samorządy rozkwitły za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, które, jak przekonywała była premier, stworzyły szereg programów wsparcia miast, gmin i powiatów. Były minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślał z kolei, że ostatnie 5 lat współpracy pomiędzy rządem oraz województwem było najlepszym czasem dla Małopolski.

Już tylko siedmiu kandydatów na prezydenta Krakowa. Prof. Stanisław Mazur przekazuje poparcie Aleksandrowi Miszalskiemu

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur zapowiada rezygnację z walki o urząd prezydenta Krakowa. Warunkiem jest wypracowanie porozumienia ze sztabem kandydata Koalicji Obywatelskiej posła Aleksandra Miszalskiego. Dokument ma zostać podpisany jeszcze dziś.

Beata Szydło poparła Iwonę Mularczyk w wyborach na prezydenta Nowego Sącza

Była premier Beata Szydło aktywnie włącza się w kampanię kandydatów PiS w Małopolsce. Podczas wizyty w Nowym Sączu poparła kandydującą na urząd prezydenta miasta Iwonę Mularczyk.

Krzysztof Hetman w Krakowie: Trzecia Droga gwarantuje, że Małopolską nie będzie rządzić PiS

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman wspierał 3 kwietnia w Krakowie kandydatów Trzeciej Drogi do sejmiku województwa. Jak podkreślał, tylko Trzecia Droga gwarantuje, że Małopolską nie będzie wciąż rządzić Prawo i Sprawiedliwość.

Konrad Berkowicz: strefa czystego transportu w Krakowie utrudni życie mieszkańcom

Kandydat na prezydenta Krakowa, poseł Konrad Berkowicz z Konfederacji przeciwny wprowadzeniu strefy czystego transportu w Krakowie, czyli zakazowi wjazdu starych samochodów do miasta, które nie spełniają norm emisji spalin. Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez krakowskich radnych w listopadzie ubiegłego roku i miała zacząć obowiązywać 1 lipca. Poprzedni wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zaskarżył ją jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a ten ją unieważnił. Nowy projekt uchwały w tej sprawie ma zostać przygotowany po wyborach samorządowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię