Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Jakub Kwaśny zwycięża w wyborach na prezydenta Tarnowa

Jakub Kwaśny (KWW Koalicja Obywatelska) wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Tarnowa uzyskując 56,15 proc. głosów. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości Henryka Łabędzia zagłosowało 43,85 proc. wyborców – podała oficjalnie PKW.

Łukasz Gibała: różnica w wynikach jest na tyle mała, że wszystko jeszcze może się zdarzyć

Różnica jest na tyle mała, że wszystko jeszcze może się zdarzyć - powiedział w niedzielę startujący z własnego komitetu kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała, komentując sondażowy wynik II tury wyborów samorządowych.

Aleksander Miszalski: przyjmuję wynik wyborów z ogromną wdzięcznością, ale też z pokorą

Minimalne zwycięstwo Aleksandra Miszalskiego w Krakowie! Tak wynika z sondażu exit poll firmy Ipsos dla Polsatu TVN i Telewizji Polskiej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 51,1 procent głosów, drugi z kandydatów, Łukasz Gibała 48,9 procent. Miszalski w rozmowie z Radiem Kraków przyznał, że czuje niepewność. - Przyjmuję wynik II tury wyborów z ogromną wdzięcznością, ale też z pokorą, bo to jeszcze jest sondaż - powiedział Aleksander Miszalski.

Exit poll: w Krakowie wygrał Aleksander Miszalski. Badzo niewielka różnica

W Krakowie wybory na prezydenta miasta wygrał Aleksander Miszalski. Zdobył 51,1 proc. głosów w drugiej turze i pokonał Łukasza Gibałę (48,9 proc.) - sondaż Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP

PKW: frekwencja w II turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 17 wyniosła 33,17 proc. W Krakowie frekwencja wyniosła niespełna 32%

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 17, wyniosła 33,17 proc. - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Dodał, że najwyższą frekwencję odnotowano w woj. lubelskim, a najniższą w woj. dolnośląskim.

Rekordowa frekwencja w Bobowej w powiecie gorlickim

Do godziny 17.00 głos w II turze wyborów na burmistrza oddało tam 50,79 procent uprawnionych. To niemal dwa razy więcej niż w Czarnym Dunajcu, który zamyka listę samorządów w nowosądeckim okręgu wyborczym z frekwencją na poziomie 25,81 procent. W powiecie gorlickim duże zainteresowanie głosowaniem jest także w gminie Lipinki, gdzie do godziny 17.00 do urn poszło 42,59 procent wyborców.

PKW: frekwencja w II turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 12, wyniosła 12,93 proc. W Krakowie - 11,23 proc

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 12, wyniosła 12,93 proc. - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Dodał, że najwyższą frekwencję odnotowano w Zielonej Górze, a najniższą we Wrocławiu.

Są oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Sprawdź zwycięzców z małopolskich gmin

Poseł PO Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska) wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Krakowa uzyskując 51,04 proc. głosów. Jego kontrkandydat, startujący z własnego komitetu Łukasz Gibała otrzymał 48,96 proc. głosów – podała PKW. Kto wygrał w pozostałych małopolskich gminach, w których odbywała się II tura? Sprawdź w naszej relacji!

Trwa cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych. Za jej złamanie grozi grzywna

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli do godz. 21.

Łukasz Gibała: bitwa o fotel prezydenta miasta rozegra się o kilkaset głosów, dlatego każdy z nich jest na wagę złota.

W ostatnim dniu kampanii wyborczej kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała apeluje o pójście do głosowania i oddanie głosu na niego. Jak mówi, na sukces - którym już jest dla niego druga tura pracował 10 lat.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię