Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Kto mógłby zostać prezydentem Tarnowa? Sprawdziła to pracownia IBRIS. SONDAŻ

Według sondażu największe szanse miałby dziś przewodniczący rady miasta Tarnowa Jakub Kwaśny. On jako jedyny zadeklarował na razie start w przyszłorocznych wyborach. Jego zwycięstwo wskazało prawie 25 procent ankietowanych. Na nieco ponad 18-procentowe poparcie mogłaby liczyć posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Pieczarka. Na 11 procent radny Marek Ciesielczyk.

Karol Wałachowski: partią Łukasza Gibały są ludzie

Karol Wałachowski, dyrektor programowy Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o wspólnych listach partii Razem i Łukasza Gibały w wyborach do Rady Miasta Krakowa.

Daria Gosek-Popiołek: przemawiają do mnie poglądy Łukasza Gibały na miasto

Daria Gosek-Popiołek, poseł na Sejm RP, KW NOWA LEWICA, Partia Razem, o poparciu dla Łukasza Gibały w wyborach na Prezydenta Krakowa w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Daria Gosek-Popiołek nie wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Poprze Łukasza Gibałę

Posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek nie wystartuje w wyborach prezydenckich w Krakowie. Będzie popierać kandydaturę radnego Łukasza Gibały. Swoją decyzję tłumaczy częstą współpracą i podobnymi poglądami na to, jak powinien rozwijać się Kraków.

Klub Kraków dla Mieszkańców proponuje złagodzenie przepisów SCT, ale tylko dla mieszkańców

Należy wprowadzić strefę czystego transportu (SCT), ale nie z tak ostrymi przepisami – powiedział PAP bezpartyjny kandydat na prezydenta Krakowa, radny Łukasz Gibała. Proponuje on bezterminowe wyłączenie z przepisów krakowian, którzy przed 1 marca 2023 r. zarejestrowali samochody.

Do końca stycznia Prawo i Sprawiedliwość ma ogłosić nazwisko kandydata na prezydenta Nowego Sącza

Ogłosił to dziś mowy szef PiS w okręgu nowosądeckim, poseł Arkadiusz Mularczyk. Sądecki parlamentarzysta wszedł też w skład władz wojewódzkich partii jako wiceprzewodniczący. PiS zapowiada walkę o samorządy na każdym szczeblu.

Wadowice: Mateusz Klinowski zapowiada start w wyborach na burmistrza

Mateusz Klinowski, kontrowersyjny były burmistrz Wadowic, znów będzie kandydować. W internecie opublikował film, w którym potwierdził swoje aspiracje w nadchodzących wyborach samorządowych. Szuka teraz mieszkańców, którzy dołączą do jego obywatelskiego komitetu.

Iwona Mularczyk deklaruje gotowość do walki o fotel prezydenta Nowego Sącza

Miejska radna, prywatnie żona posła Arkadiusza Mularczyka, pięć lat temu przegrała w drugiej turze wyborów z Ludomirem Handzlem. Startowała z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem również proponuje swoją kandydaturę z ramienia tej partii:

Urszula Nowogórska: Trzecia Droga na razie nie podjęła decyzji, czy wystawi swojego kandydata na prezydenta Krakowa

Na giełdzie nazwisk jest kilka osób znanych w Krakowie i związanych z miastem: to poseł Rafał Komarewicz, były przewodniczący rady miasta, Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej czy poseł Ireneusz Raś. - W tej chwili trudno określić, który z nich mógłby stanąć do starań o fotel prezydenta Krakowa - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Kraków małopolska posłanka Trzeciej Drogi Urszula Nowogórska. - W polityce i samorządzie może się wydarzyć wiele rzeczy w ciągu najbliższych tygodni czy miesięcy - dodała.

Łukasz Gibała: Kraków to ewidentne Bizancjum, a miasto jest w finansowym trybie awaryjnym

Kandydat na prezydenta Krakowa, przewodniczący klubu radnych Przyjazny Kraków, Łukasz Gibała w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o budżecie miasta Krakowa, długach, braku środków na komunikację, Wesołej i Planecie Lem oraz zatrudnieniu w miejskich spółkach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię