Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Rafał Komarewicz: Trzecia Droga chce wystawić swojego kandydata na prezydenta Krakowa

- Myślę, że będziemy wystawiać własnego kandydata w wyborach prezydenckich w Krakowie - zapowiedział na antenie Radia Kraków poseł Trzeciej Drogi Rafał Komarewicz z Polski 2050 Szymona Hołowni. Przyznał, że pod uwagę branych jest na razie trzech kandydatów: on sam, poseł Ireneusz Raś oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf z PSL-u. Swojego kandydata na prezydenta Krakowa ogłosiła Platforma Obywatelska. To poseł Aleksander Miszalski. Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił z kolei, że w wiosennych wyborach nie wystartuje. "Mamy jeszcze trochę czasu do wyborów samorządowych, chcemy iść do nich wspólnie z PSL-em. Wystawimy też nowych ludzi w wyborach do Rady Miasta" - zapowiadał poseł Komarewicz w porannej rozmowie Radia Kraków.

Szczęsny Filipiak: mam poczucie, że Jacek Majchrowski zmierza do wygranej Łukasza Gibały

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie Szczęsny Filipiak rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o wyborach samorządowych, kandydaturze Aleksandra Miszalskiego na Prezydenta Krakowa.

Grzegorz Stawowy: Aleksander Miszalski ma poparcie centrali Platformy w wyborach na prezydenta Krakowa

Grzegorz Stawowy, radny miasta Krakowa z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o wyborach samorządowych, Jacku Majchrowskim, budżecie miasta i sprzedaży Cracovii.

Mariusz Kękuś: Walka o schedę po Jacku Majchrowsim będzie arcyciekawa

Radny Miasta Krakowa, Mariusz Kękuś z Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o końcu ery Jacka Majchrowskiego w fotelu prezydenta Krakowa.

Tomasz Pytko: Jacek Majchrowski nie wykorzystał odpowiedniego momentu do zejścia ze sceny

Tomasz Pytko z Alternatywy Młodych dla Krakowa w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o rezygnacji Jacka Majchrowskiego z kandydowania na prezydenta Krakowa.

Jacek Majchrowski: Każdy nowy prezydent, który zacznie od czystki w magistracie, będzie idiotą

- To nie ta sama werwa, nie ten sam power, co 20 lat temu. Psychicznie dojrzałem do tego, żeby zrezygnować z ubiegania się o kolejną kadencję - mówił w Radiu Kraków prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Majchrowski dodaje, że w fotelu prezydenta powinien zasiąść ktoś, kto zachowa - jak się wyraził - pewien kierunek nadany miastu. Jednocześnie gość porannej rozmowy Radia Kraków - odnosząc się do kandydatury Aleksandra Miszalskiego z Koalicji Obywatelskiej - przyznał, że nie poprze oficjalnie żadnego partyjnego kandydata na prezydenta, bo samorząd powinien stać z dala od polityki. "Każdy, kto przyjdzie do magistratu i zacznie od personalnej czystki, będzie idiotą. Tam pracują fachowcy, którzy znają swoje obowiązki i procedury" - podkreślał prezydent. W sprawie namaszczenia na swojego następcę wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, Jacek Majchrowski mówi, że sprawa została wcześniej skonsultowana, a Kulig to sprawny gospodarz.

Andrzej Adamczyk: kandydat lub kandydatka PiS na prezydenta Krakowa - niebawem

Kandydat lub kandydatka PiS na prezydenta Krakowa zostanie wskazany „niebawem” - poinformował minister infrastruktury i poseł ziemi krakowskiej Andrzej Adamczyk. Według niego miasto za prezydentury Jacka Majchrowskiego wykorzystało swoją szansę w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Aleksander Miszalski: Nie ma czasu, by czekać. Trzeba walczyć. Zostały 4 miesiące do wyborów samorządowych

- Walczymy, nie oglądamy się za siebie. Szanuję wszystkich potencjalnych kandydatów na prezydenta Krakowa, ale robię swoje - mówił w Radiu Kraków Aleksander Miszalski, poseł Koalicji Obywatelskiej, który poinformował oficjalnie w weekend, że będzie ubiegał się o stanowisko włodarza stolicy Małopolski. Jak mówi Miszalski, niczego nie negocjował z prezydentem Majchrowskim. "Nawet nie wiem, czy będzie kandydował" - dodał.

Jacek Majchrowski nie wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku

Kraków za kilka miesięcy będzie miał nowego prezydenta. W poniedziałek Jacek Majchrowski poinformował, że nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych.

Prof. Stanisław Mazur ogłasza swój udział w wyborach na prezydenta Krakowa

Prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, zapowiada swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Krakowa. W wywiadzie udzielonym Interii Biznes ogłasza swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych, planowanych na wiosnę 2024 roku.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię