Radio Kraków

zapadlisko w Trzebini

Trzebinia: na terenie ogródków działkowych znów zapadła się ziemia, lej ma ok. 7 m. głębokości

Na głębokość około 6-7 metrów zapadła się ziemia na terenie wyłączonej z użytkowania południowej części ogródków działkowych przy ul. Jana Pawła II w Trzebini. W tym samym miejscu zapadlisko pojawiło się w 2021 roku.

Milion złotych dla osiedli w Trzebini, dotkniętych zapadliskami. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Województwo małopolskie zadeklarowało milion złotych dla dwóch trzebińskich osiedli dotkniętych problemem powstających zapadlisk pokopalnianych. Są już propozycje, na co przeznaczyć te pieniądze.

Rozpoczęły się badania spektralnym georadarem na terenie osiedla Gaj w Trzebini

Obszary, które zostaną przebadane to - powtórnie - cmentarz, ale większa niż rok temu jego część oraz północna strona ogródków działkowych. Te są nadal udostępnione mieszkańcom do użytku, w przeciwieństwie do zamkniętej strony południowej. Jednak dla pewności teren północny również zbada georadar.

Trzebinia: Badania georadarem przeniesione z powodu niekorzystej pogody

Teren cmentarza oraz północnej części ogródków działkowych w Trzebini zostanie przebadany geoaradarem. Prace miały zostać przeprowadzone we wtorek, jednak z powodu niekorzystnej pogody zostały przeniesione na kolejne dni.

Z powodu zapadlisk Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edison w Trzebini przestaje działać

Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edison w Trzebini postanowiła o likwidacji placówki od nowego roku szkolnego. Szkoła ta mieści się w budynku dawnego liceum w Sierszy, jest połączona z publiczną podstawówką nr 5. W informacji, wystosowanej dziś przez dziennik elektroniczny Librus, dyrektorka szkoły Kinga Grzybowska jako jeden z kilku powodów zamknięcia placówki podaje: "budzącą wątpliwość kwestię zapadlisk oraz wątpliwą sytuację terenu boiska przy szkole".

Sztab kryzysowy w Trzebini - mieszanka stabilizująca podziemne pustki wpadła do rzeki Kozi Bród

Awaria w Trzebini. Z powodu rozszczelnienia zaworu mieszanka stabilizująca podziemne pustki na osiedlu Gaj, zamiast pod ziemię, spłynęła aż 200 metrów po powierzchni i wpadła do rzeki Kozi Bród. Firma wykonująca prace zapewnia, że mieszanka nie stanowi zagrożenia, nie jest trująca i nie doprowadzi do skażenia wody. Do wody mieszanki przedostało się stosunkowo niewiele - gorzej z gruntem, który jest cały nią pokryty i konieczne będzie jej usunięcie.

Kolejne zapadlisko pojawiło się w Trzebini

Kolejne zapadlisko pojawiło się w piątek wieczorem w Trzebini (Małopolskie) - podał PAP burmistrz miasta Jarosław Okoczuk. Dziura w ziemi powstała na terenie kortu treningowego na osiedlu Siersza, na terenie uznanym za potencjalnie zagrożony W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Specjalistyczna pompa rozpoczęła wypompowywanie wody z terenów zapadliskowych w Trzebini

Wypompowywanie wody to - oprócz wypełniania gruntu specjalną substancją - kolejny sposób na walkę z pokopalnianymi zapadliskami. Na razie działa tylko jedna pompa, choć w każdej chwili można uruchomić też drugą.

W Trzebini rozpoczęło się wypompowywanie wody

Specjalistyczne maszyny rozpoczynają w poniedziałek wypompowywanie wody z gruntów w Trzebini. Ma to zminimalizować ryzyko powstawania kolejnych zapadlisk na tym terenie.

Na osiedlu Gaj w Trzebini trwają odwierty kontrolne na całym obszarze, gdzie stabilizowano grunt

Ma być wykonanych w sumie 12 otworów, by sprawdzić skuteczność wykonanych prac. Jak podaje Spółka Restrukturyzacji Kopalń, jeśli zostanie wykryta ewentualna pustka, będzie ona natychmiast zatłaczana poprzez wykonany odwiert. Prace stabilizujące grunt powinny zakończyć się w czerwcu. To nie koniec działań, jakie SRK prowadzi obecnie na osiedlu Gaj w Trzebini.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię