Akademicy dobrze rozpoczęli wyjazdowe spotkanie i po minucie gry prowadzili 2:0. Górnik szybko odpowiedział celną trójką. W kolejnych fragmentach kwarty przewaga punktowa gospodarzy systematycznie rosła. Po pięciu minutach koszykarze z Wałbrzycha prowadzili już 11:2. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego część strat zdołali zniwelować i inauguracyjna odsłona zakończyła się wynikiem 17:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie czteropunktowa strata akademików zamieniła się w trzynastopunktową. Krakowianie ponownie ambitnie ruszyli do odrabiania strat. Celne trójki Zmarlaka, Pawlaka i Rojka sprawiły, że pięć minut przed zakończeniem meczu Górnik Wałbrzych prowadził już tylko 60 do 56. Gospodarze na więcej jednak nie pozwolili przyjezdnym, złapali odpowiedni rytm i wygrali 77 do 67.

Awans do półfinału wywalczy triumfator trzech meczów. Kluby remisują jeden do jednego, bo we wtorek, również w Wałbrzychu AZS AGH triumfował 92 do 85.

Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa. Najbliższy mecz w sobotę. Pierwszy gwizdek w hali przy ulicy Piastowskiej 26a o godzinie 18:00.