Tytułowe rewolucje dotyczyć będą zarówno poszerzania pola samego teatru, jak i tematów stricte politycznych.
Obok przedstawień teatralnych, zobaczymy na festiwalu takie formy jak proces sądowy, msza, kolacja, inscenizowany wykład czy wystawa. Program festiwalu podzielony jest na dwa wątki tematyczne. Pierwszy ma charakter konceptualny i dotyczy polityki performansu.
Drugi wątek odnosi się do performansu polityki – do kryzysu politycznego na Ukrainie i w Rosji oraz odpowiedzi artystów na nasilanie się antagonizmów i nacjonalizmów.
- Wątek performansu staje się we współczesnym teatrze coraz ważniejszy - mówi kuratorka festiwlau Joanna Warsza...

Pierwszy temat podejmuje wystawa Performance Now, prezentująca działania performatywne z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i akcji obywatelskich. Jej kuratorką jest RoseLee Goldberg, dyrektorka Performa Biennale w Nowym Jorku, a architekturę zaprojektowała Aleksandra Wasilkowska. Pokazujemy też prace choreografów Tino Sehgala, Borisa Charmatza, Very Mantero, Guya de Cointent, kolektywu Showcase Beat le Mot.Festiwalowi towarzyszą warsztaty Floriana Malzachera o kuratorowaniu sztuk performatywnych.

Drugi wątek dotyczy kryzysu politycznego na Ukrainie i w Rosji. Petersburski kolektyw Szto diełat’?, grupa TanzLaboratorium z Kijowa i reżyser Milo Rau odnoszą się do rzeczywistości politycznej Europy Wschodniej. Dagna Jakubowska w akcjach z Ukraińcami mieszkającymi w Polsce przybliża polityczny wymiar kuchni, Markus Öhrn prezentuje nowy spektakl o tożsamości młodych Polaków, a Artur Żmijewski Mszę – odtworzenie nabożeństwa na scenie teatru.

Jedną z festiwalowych premier będzie nowe słuchowisko Radia Kraków - autorski projekt Mai Kleczewskiej pt. "Hejt radio".
Słuchowisko "Hejt radio" będzie mieć paradokumentalny charakter, bezwzględna rzeczywistość internetowych komentarzy zmiesza się z teatralną fikcją. Fikcyjni będą bohaterowie i wydarzenia relacjonowane na gorąco przez dziennikarzy RK, a jednak wykreowana rzeczywistość niebezpiecznie zbliży się do naszej codzienności. Nieprzypadkowo, jednym z głównych wątków fabuły są protesty rodziców przeciwko wprowadzania do szkół tzw. "ideologii gender", czy zamieszki przeciwko spoleczności romskiej.

Reminiscencje rozpoczną się w Krakowie już w sobotę 4 października. Potrwają 9 dni.