Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Chrzanów: policjanci zlikwidowali "arsenał materiałów wybuchowych"

Policjanci z Chrzanowa przeprowadzili wczoraj poszukiwanie w domu osoby, która mogła posiadać amunicję. U 19-letniego mieszkańca Chrzanowa ujawniono i zabezpieczono 51 sztuk amunicji cal 0,22 z bocznym zapłonem.


Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono ponad 6 kg materiałów pirotechnicznych, oraz 150 gram mieszaniny substancji chemicznej - uznanej za niebezpieczną przez eksperta ds. broni i Policjantów SPAP.
W piwnicy użytkowanej przez młodzieńca  znaleziono i zabezpieczono spore ilości stałych substancji chemicznych, oraz różnych odczynników chemicznych, które mogły zostać użyte do sporządzenia materiałów pirotechnicznych.


Mieszkaniec Chrzanowa został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

małopolska policja
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię