Radio Kraków

Małopolska Zachodnia

W Nadleśnictwie Olkusz powstał nowy rezerwat przyrody Góra Stołowa im. Ryszarda Malika

To duży kompleks leśny porośnięty buczynami i poprzecinany wapiennymi ostańcami. Jak zapewniają specjaliści - ma wyjątkowe walory przyrodnicze...

Saperzy zneutralizowali pocisk znaleziony w Babicach

  • date_range 2021-06-09
Krakowscy saperzy w środę zabrali w celu neutralizacji pocisk moździerzowy kalibru 85 mm z czasów II wojny. Został znaleziony dzień wcześniej na jednym z pól uprawnych w Babicach – podała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Oświęcim: Kompletnie pijany ojciec opiekował się dwuletnim synem

  • date_range 2021-06-08
Mężczyzna, przechodząc przez jezdnię, wywrócił wózek z dzieckiem. Na szczęście dwulatkowi nic się nie stało. Okazało się, że 28-letni mężczyzna miał niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia grozi mu do pięciu lat więzienia.

Lanckorona: policjanci złapali kompletnie pijanego traktorzystę

  • date_range 2021-06-07
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta zatrzymany w Lanckoronie. Policję powiadomili kierowcy, którzy zwrócili uwagę na dziwnie poruszającą się maszynę. Patrol zatrzymał traktorzystę i przebadał alkomatem.

Pierwszy podejrzany w spawie zabójstwa w Stryszowie usłyszał zarzuty

  • date_range 2021-06-07
Pierwszy z dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo dwóch osób w Stryszowie w grudniu ub.r. i podpalenie domu, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Został też aresztowany przez sąd – dowiedziała się w poniedziałek PAP w prokuraturze.

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego w Osieku

  • date_range 2021-06-07
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w trakcie pościgu zatrzymali 24-latka, który śmiertelnie potrącił motorowerzystę, a następnie nie udzielając mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. 24-latek w chwili zatrzymania miał w organizmie promil alkoholu i posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania. Na wniosek prokuratora sąd orzekł wobec sprawcy trzymiesięczny areszt tymczasowy.

135 strażaków walczy z pożarem lasu w okolicach Olkusza

  • date_range 2021-06-06
W akcji biorą udział strażacy zawodowi i ochotnicy z dwóch województw, wykorzystywane są też trzy samoloty gaśnicze. Zgłoszenie o pożarze odebrano dziś po południu. Ogień zauważono w rejonie ulicy Żuradzkiej w Olkuszu, gdzie płonął młodnik. Łącznie pożar objął około 5 hektarów terenu - mówi starszy kapitan Bogusław Szydło z Małopolskiej Straży Pożarnej.

Policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku w Osieku

  • date_range 2021-06-05
Policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego 24-latka, który w piątek wieczorem, prowadząc skodę, potrącił w Osieku 61-letniego motorowerzystę, po czym odjechał z miejsca wypadku. Starszy mężczyzna zmarł – podała oświęcimska policja.

48-latek z Juszczyna koło Suchej Beskidzkiej odpowie za zabójstwo swojej partnerki

  • date_range 2021-06-04
Zarzut zabójstwa swojej partnerki usłyszał 48-latek z Juszczyna koło Suchej Beskidzkiej. Do tragedii doszło w środę, wtedy ciało kobiety z licznymi ranami na głowie znalazł w domu jej ojciec. Policję powiadomili sąsiedzi.

Szczepienia w Olkuszu i Wolbromiu wstrzymane. Brakuje szczepionek

  • date_range 2021-06-02
W Punktach Szczepień Powszechnych w Olkuszu i Wolbromiu wstrzymane zostanie podawanie preparatów przeciwko Covid-19. Powodem jest brak dostępnych szczepionek.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię