Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czarny Groń: ekolodzy protestują i piszą petycje do burmistrza

Ekolodzy i miłośnicy przyrody nie zgadzają się na rozbudowę ośrodka narciarskiego Czarny Groń w pobliżu Andrychowa. Jak dowiedziało się Radio Kraków, internetową petycję w tej sprawie do burmistrza Andrychowa podpisało już blisko cztery tysiące osób.

źródło: www.czarnygron.pl


Zdaniem inicjatorów akcji budowa kolejnych wyciągów i tras narciarskich zniszczy cenne przyrodniczo tereny w Beskidzie Małym. Tomasz Żak burmistrz Andrychowa przyznaje, że petycję do niego docierają, ale takie są prawa demokracji.

Przypomnijmy, prywatny inwestor między Wadowicami a Andrychowem chce wybudować kilkanaście wyciągów a także specjalny zadaszony stok do całorocznego narciarstwa.

Jego zdaniem można połączyć ochronę przyrody oraz inwestycję w infrastrukturę zimową. Plany niedawno pozytywnie zaopiniował też Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, co oburzyło część organizacji ekologicznych.


( Marek Medela /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię