Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Komornik zajął konto gminy w zachodniej Małopolsce

Wypłaty nie są zagrożone, ale nie ma pieniędzy na rachunki za prąd, sprzątanie gminy czy odśnieżanie dróg. Komornik zajął właśnie konto Brzeszcz, gminy w zachodniej Małopolsce - dowiedziało się Radio Kraków. To efekt trwającego o od połowy lat 90. sporu z właścicielem kopalni w Brzeszczach o podatek od nieruchomości.

Fot. Marek Mędela

Marek Mędela, jg

Sporna kwota to - z odsetkami - już blisko 4 miliony złotych. "Gminy nie stać, by te pieniądze Kompanii Węglowej oddać" - mówi Radiu Kraków Cecylia Ślusarczyk, pełniąca obowiązki burmistrza Brzeszcz.

Gmina zaskarżyła już decyzję o zajęciu przez komornika konta gminy. Sąd prawdopodobnie skargę rozpatrzy w przyszłym tygodniu.
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię