Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim małopolską stolicą rond? Budują już szesnaste

Oświęcim staje się niekwestionowaną stolicą rond! W mieście właśnie ruszyła budowa kolejnego skrzyżowania z ruchem okrężnym. Powstaje ono na osiedlu Chemików. Jeśli dobrze liczymy, będzie to 16. rondo w Oświęcimiu. A to pewnie jeszcze nie koniec.

Tutaj powstanie kolejne w Oświęcimiu rondo. Fot. Marek Mędela

Posłuchaj Nikoliny Lekowskiej ze starostwa w Oświęcimiu
Olszewskiego w remoncie

Nowe rondo powstanie na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Śniadeckiego i Olszewskiego na osiedlu Chemików. Inwestycja właśnie się rozpoczęła. Jeśli dobrze liczymy, będzie to 16. rondo w Oświęcimiu ! I pewnie nie ostatnie, bo w planach jest też budowa ronda przy ulicy Konarskiego i na obwodnicy w pobliżu wjazdu do marketu budowlanego.

"Mieszkańcy chwalą takie rozwiązania. Ronda są bezpieczne , ta inwestycja tez powinna być korzystna" - przekonuje radio Kraków Nikolina Lekowska ze starostwa w Oświęcimiu.

Drogowcy, oprócz przebudowy skrzyżowania, wyleją nowy asfalt na ulicy Olszewskiego, wybudują nowe chodniki a także ścieżkę rowerową. Wszystko ma kosztować 2 miliony 380 tysięcy złotych.

Przebudowa ulicy Olszewskiego ma zakończyć się 1 września. Niewykluczone, że prace zostaną wykonane wcześniej, bo robotnicy weszli na plac budowy dwa miesiące wcześniej niż planowali. Sprzyja im ciepła zima.

(Marek Mędela)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię