Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W chrzanowskim starostwie zamontowano defibrylator

Już ponad 30 defibrylatorów, specjalnych urządzeń do przywracania akcji serca, zamontowano w różnych częściach powiatu chrzanowskiego. Liderem jest Trzebinia. Tam takie urządzenia są w ośrodkach zdrowia, na basenie a także w komisariacie policji.

fot. M.Mędela


Już dwukrotnie dzięki nim udało się uratować życia pacjentom. Teraz kolejny defibrylator trafił do starostwa w Chrzanowie. Jak mówi Grzegorz Michalczyk, ratownik z pogotowia w Chrzanowie, defibrylatory powinny znajdować się w każdym miejscu, gdzie przebywa dużo ludzi.

Ostatni defibrylator został zamontowany w punkcie informacyjnym starostwa w Chrzanowie. Szkolenie z obsługi urządzenia przeszło dziewięcioro urzędników.(Marek Mędela/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię