Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Aż sześć lawin w ciągu zaledwie dwóch dni zeszło nad Morskim Okiem

Na drogę do Morskiego Oka pomiędzy Włosienicą a schroniskiem, ze Żlebu Żandarmerii zeszła kolejna potężna lawina śnieżna wyłamując las. Zwały śniegu całkowicie zasypały popularny szlak nad tatrzańskie jezioro - przekazał w niedzielę leśniczy znad Morskiego Oka Grzegorz Bryniarski.

Fot. kamera TOPR

Aż 6 lawin w ciągu zaledwie dwóch dni zeszło nad Morskim Okiem - informuje tamtejszy leśniczy Grzegorz Brynarski. Trzy zsunęły się na taflę jeziora, jednocześnie ją rozbijając, natomiast trzy inne - na szlaki turystyczne. Warunki w okolicy Morskiego Oka są skrajnie ciężkie.

Duża lawina, jakieś 150, może 200 metrów przeleciała poniżej drogi aż do  Rybiego Potoku. Wyłamany również las, drzewa na drodze: jarzębiny, wierzby. Na szklaku jest 7 metrów śniegu przy dojściu do Rybiego Potoku na mostek - tłumaczy leśniczy Grzegorz Brynarski i dodaje, że jest szansa, że zeszło więcej lawin.To okaże się jednak dopiero, jak warunki pogodowe się polepszą i leśniczy będą mogli zbadać teren.

Od wczoraj obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po Tatrach. To w związku z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi i czwartym stopniem zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR i Tatrzański Park Narodowy apelują o niewychodzenie na szlaki.

Autor:
Elżbieta Raczyńska

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię