Aigner skacząc na odległość 136,5 i 135,5 m zgromadził 268,3 pkt. Jego rodak, prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Maximillian Ortner (133,5 i 137 m) był drugi tracąc do zwycięzcy jedynie cztery punkty. Trzecie miejsce z dorobkiem 262,3 pkt zajął Niemiec Markus Eisenbichler (134,5 i 136 m).

Wąsek (136 i 135 m) z 260,1 pkt uplasował się na piątej pozycji. Do dziesiątki wskoczył też Andrzej Stękała. Zawodnik zakopiańskiego AZS po skokach na 133,5 i 138,5 otrzymał notę 246,2 i zakończył zawody na dziewiątym miejscu.

W sobotnim konkursie punkty zdobyli także Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Jakub Wolny.

Do finału nie zdołali awansować Adam Niżnik, Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Kacper Tomasiak, Klemens Joniak, Tomasz Pilch oraz Jan Habdas.

Podczas pierwszego konkursu PK w Zakopanem 60 zawodników startowało w dobrych warunkach pogodowych. Wprawdzie momentami padał deszcz, ale wiejący pod narty wiatr pozwolił na dalekie skakanie - najdłuższą, 145-metrową próbę oddał Andrea Campregher. Włoch jednak skok podparł, a następnie upadł zajmując ostatecznie 25. lokatę.

W niedzielę w samo południe na Wielkiej Krokwi rozegrany zostanie drugi konkurs. Będzie to jednocześnie finał całego cyklu Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie.