Początek spotkania to dominacja Cracovii. Już w 9 minucie była okazja do strzelenia gola, ale główka Miroslava Covilo pofrunęła nad bramką. Piłka do siatki wpadła jednak w 14 minucie. Świetnie w środku pola piłkę odebrał Budziński i natychmiast podał do wychodzącego na skrzydło Cetnarskiego. Ten dostrzegł wbiegającego w pole karne Jendriska i świetnie mu podał. Słowak dostawił tylko stopę.

Dwie minuty później powinno być 1-1. Lovrencsics dostał świetne podanie od Gajosa, wyszedł sam na sam z Sandomierskim, ale górą był bramkarz Cracovii, który zdołał odbić ten strzał. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando niemrawych ataków Lecha. Obrona Pasów spisywała się jednak bez zarzutu.

Krakowianie nastawili się na grę z kontry i mieli jeszcze swoje okazje do podwyższenia wyniku. W 33 minucie groźny strzał z 20 metrów oddał Budziński. Piłka minimalnie minęła bramkę Lecha. W 39 minucie Pasy wyszły z niezłą kontrą, Bartosz Kapustka dośrodkował na głowę Jendriska. Słowak tym razem źle uderzył piłkę i ta wyszła za linię końcową. W 43 minucie cały stadion złapał się za głowę. Piłkę na 30 metrze dostał Budziński, odwrócił się i uderzył w samo okienko nie do obrony! Co to był za strzał!!

Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków gości. W 49 minucie Gajos z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. 10 minut później Lech po prostu musiał strzelić gola. W 58 minucie świetnie strzelił Linetty, ale Sandomierski z najwyższym trudem obronił to uderzenie. Minutę później Tetteh nie trafił z 4 metrów do pustej bramki. 30 sekund później znowu przed szansą stanął Linetty, ale tym razem jego uderzenie głową minęło słupek bramki Pasów.

W 66 minucie zmarnowane okazje mogły się zemścić na Lechu. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Cetnarski, w górę najlepiej wyszedł oczywiście Covilo, ale chybił o centymetry! W 69 minucie świetną szansę znowu miał Lech. Po wrzutce z prawej strony piłkę przeciął Florin Bejan i... trafił w słupek własnej bramki.

Cracovia wygrała z jeszcze obecnym mistrzem kraju drugi raz w tym sezonie i znacząco przybliżyła się do gry w eliminacjach Ligi Europy. Wszystko rozstrzygnie się jednak w dwóch ostatnich meczach sezonu.

Cracovia  2 - 0  Lech Poznań

1-0 Jendrisek (14')

2-0 Budziński (43')

Skład Cracovii: Sandomierski – Deleu (ż.k), Bejan (ż.k), Wołąkiewicz, Jaroszyński – Budziński, Covilo – Wójcicki, Cetnarski (84' Zjawiński), Kapustka (80' Vestenicky) – Jendrisek (90' Wdowiak)

Skład Lecha: Burić – Ceesay (87' Gumny), Kamiński (ż.k), Volkov, Kadar – Linetty (69' Jóźwiak), Tetteh – Lovrencsics, Gajos (ż.k), Pawłowski – Jevtić (46' Robak)