We wrześniu przy Reymonta Biała Gwiazda rozbiła Piasta 3 do 0. W pierwszym meczu na wiosnę tak dobrze już, ale krakowianie i tak wracają zadowoleni ze stadionu w Gliwicach. Po bramce z rzutu karnego Wisła wygrała 1-0 i do meczu derbowego przygotowywać się będzie w roli wicelidera tabeli.

Mecz na stadion w Gliwicach nie przyyciągnął wielu fanów sportu. Jednocześnie w Soczi trwały zawody drużynowe w skokach narciarskich i pewnie zwłaszcza w pierwszej połowie nieliczni kibice żałowali, że nie zostali przed telewizorami. Inicjatywę na boisku miała Wisła, ale akcje układały się po jej myśli mniej więcej do linii pola karnego Piasta. Z groźnymi strzałami było już dużo gorzej. Gliwiczanie natomiast w ogóle zamknęli sie na własnej połowie i do przerwy ani razu nie zaatakowali groźniej bramki Miśkiewicza. Ten brak podbramkowych sytuacji zaowocował remisem 0:0.

Po przerwie ofensywna niemoc obu zespołów trwała. Przerwał ją po niespełna kwadransie Łukasz Garguła. Wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką brazylijskiego obrońcy Piasta Heberta. Gliwiczanie do końca próbowali wywalczyć chociaż punkt. I byli bardzo blisko po główce Rubena Jurado w 84. minucie, kiedy piłka minęła słupek bramki krakowian.
Wisła przełamała wyjazdową niemoc w tym sezonie. Poprzedni, a jednocześnie jedyny mecz ligowy na wyjeździe wygrała 29 lipca z Koroną w Kielcach 3:2. Kolejny mecz Biała Gwiazda zagra przed własną publicznością. Rywalem w kolejnej "Świętej Wojnie" będzie zespół Cracovii.

PIAST Gliwice 0 : 1 WISŁA Kraków

'60 Łukasz Garguła-k. (0-1)

Skład Piasta: Szumski, Matras, Osyra, Hebert, Szeliga, Nikiema-żk('89 Kedziora), Hanzel, Murawski('73 Badia), Podgórski('61 Wilczek), Jurado, Rabiola

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga-żk, Bunoza, Głowacki, Piotr Brożek, Guerrier, Garguła('78 Stjepanović), Stilić, Chrapek, Sarki('90 Burdenski), Paweł Brożek

Tak relacjonowaliśmy mecz:

'90+3 Koniec meczu! Wisła wspaniale zaczyna wiosnę w lidze!

'90 Zmiana w Wiśle: Burdenski za Sarkiego.

'86 Sarki rozpędzał się na prawym skrzydle, ale sędzia słusznie zauważył, że Nigeryjczyk w wiślackich barwach był na spalonym

'83 Mogło i powinno być 1:1. Badia dośrodkował idealnie na głowę Jurado, ale ten minimalnie przestrzelił!

'78 Kontuzja Garguły! trener Smuda wprowadza za niego Ostoję Stjepanovicia

'76 Do końca meczu jeszcze około kwadrans. Inicjatywa nadal ma Wisła, ale na razie nie ma drugiej bramki, która mogłaby uspokoić nieco grę krakowian

'73 Zmiana w Piaście: Badia za Murawskiego.

'70 Po błędzie Sarkiego Piast wychodzi trzech na jednego! Przed utratą bramki Wisłe ratuje wspaniały powrót Piotrka Brożka

'65 Piotr Brożek przerwał świetnie zapowiadającą się kontrę Piasta, stopując Wilczka.

'63 Ależ kocioł w polu bramkowym Piasta! Ani Brożek, ani Guerrier nie potrafili jednak trafić do siatki!

'61 Pierwsza dziś zmiana następuje w drużynie Piasta. Podgórskiego zmienia Wilczek

'60 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Łukasz Garguła pewnym strzałem w środek bramki pokonuje zdezorientowanego Szumskiego. Wisła na prowadzeniu!

'59 KARNY DLA WISŁY po ręce Heberta !

'56 Potężny strzał Sarkiego z narożnika pola karnego, po którym piłkę na rzut rożny sparował Szumski! To była najlepsza okazja Wisły w drugiej części gry

'49 Beznadziejna próba Murawskiego z bardzo dalekiego dystansu. Na razie mecz nadal nie zachwyca

'46 Gramy!

45:00+2 Koniec I połowy. Wisła na razie bezbramkowo remisuje na wyjeździe z Piastem Gliwice

'42 Seria rzutów rożnych w wykonaniu Garguły. Zawodnicy z Krakowa ustawiają się jednak fatalnie i nic z tego nie ma

'38 Bardzo groźne uderzenie glową Rabioli po świetnym dośrodkowaniu od Podgórskiego. Miśkiewicz może jednak odprowadzić piłkę wzrokiem, bo strzał był niecelny

'37 Stilić fatalnie rozegrał akcję Wisły . Mógł zagrać do jednego z trzech kolegów, ale zdecydował się na strzał i nie ma bramki.

'32 Po mocnym zderzeniu ze Stliciem opatrywany jest Murawski.

'30 Niezły pomysł na podanie ze srodka pola do wybiegającego Guerriera miał Stilić. Zabrakło jedynie precyzji i szybciej przy piłce był Szumski

'26 Znakomicie na bramce Piasta sprawuje się Szumski. Młody golkiper najpierw musiał piąstkować piłkę po dośrodkowaniu Stilicia, a następnie uprzedzić także w polu karnym Guerriera.

'23 Po chwili kartka także dla WIślaka. Ukarany jak zwykle Burliga

'22 Mamy pierwszy kartonik. Za faul taktyczny an wybiegającym Sarkim żółtą kartkę zobaczył Nikiema

'21 Głowacki przecina bardzo dobrze zacentrowaną przez Podgórskiego piłkę

'15 Kwadrans gry za nami. Pierwsza jego część należała do Piasta, ale druga już do Wisły, która zaczyna przejmować kontrolę nad wydarzeniami na murawie.

'12 Ależ zamieszanie pod bramka Piasta! Szanse na strzał z linii 16 metrów miał Stilić, ale Bośniak zbierał się do strzału odrobinę zbyt długo. Po chwili strzał Pawła Brożka blokuje Matras!

'11 Ładna drużynowa akcja zakończona nieudanym, bo zblokowanym dośrodkowaniem Sarkiego z prawego skrzydła. Ale będzie jeszcze rożny

'8 Ładna akcja Piasta. Szeliga zagrał w pole karne do Rabioli, ten wycofał piłkę do Murawskiego, który został zablokowany przez Stilicia i piłka wyleciała na korner.

'6 Nerwowe wybicie Miskiewicza po krótkim podaniu od Głowackiego. Szczęśliwie bez konsekwencji

'4 Faulowany w środku pola był Stilić. Kartki dla innego debiutanta- Nikiemy- nie będzie

'2 Groźnie już od pierwszych sekund! Radosław Murawski mocnym strzałem obok słupka usiłował pokonać Miśkiewicza, ale uderzenie było na szczęście niecelne

'1 Gramy!

17:59 Za chwilę pierwszy gwizdek!

17:50 Na ławce rezerwowych Wisły zasiądą dziś: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Osman Chavez, Alan Uryga, Michał Szewczyk, Fabian Burdenski, Ostoja Stjepanović.

17:36 W wyjściowym składzie Wisły nie ma też Marko Jovanovicia. Etatowy serbski obrońca Białej Gwiazdy obecnie przebywa w Szwajcarii, gdzie przechodzi badania. lekarze podejrzewają u niego chorobę krwi, prawdopodobnie białaczkę.

17:30 Kibice będą mieli okazje zobaczyć dziś w akcji nowy nabytek Wisły- Bośniaka Semira Stilicia. Zawodnik znany z występów w Lechu Poznań zadebiutuje dziś w ligowym meczu Wisły od pierwszej minuty. W kadrze nie ma jeszcze Dariusza Dudki, który kontraktem z Białą Gwiazdą związał się dopiero dzisiaj. Co ciekawe, Wisła zagra dziś z Piastem bez nominalnego defensywnego pomocnika.

17:20 Wisła i Piast są ostatnimi drużynami, które rozpoczynają wiosenną część sezonu. We wcześniej rozgrywanych najciekawszych meczach Legia pokonała Koronę Kielce 1-0, Lech Poznań był lepszy od wrocławskiego Śląśka (2-1), zaś dotychczasowy wicelider Górnik Zabrze na wyjeździe został rozbity przez Zagłębie Lubin. Wynik tego ostatniego meczu sprawia, że w razie wygranej krakowianie awansują na drugą lokatę. Na razie Biała Gwiazda z dorobkiem 37 punktów jest czwarta - ma taki sam dorobek jak Lech Poznań i traci jedno "oczko" do Górnika. Liderująca drużyna z Warszawy z 46 punktami wydaje się być na razie poza zasięgiem Wisły.