Ruch Chorzów - Cracovia

Pasy średnio weszły w ligową wiosnę. W trzech meczas zaliczyły jedno zwycięstwo (3-0 z Górnikiem Zabrze), jeden remis (1-1 z Termalicą) i jedną porażkę (1-2 z Zagłębiem Lubin). To wszystko spowodowało, że Cracovia spadła na czwarte miejsce w ligowej tabeli i zaczęła czuć na plecach oddech rywali. Najbliżej Cracovii w tabeli jest właśnie Ruch, z którym podopieczni Jacka Zielińskiego zmierzą się w bezpośrednim starciu.To spotkanie da odpowiedź czy krakowianie włączą się jeszcze do walki o najwyższe cele.

Pasy przystąpią jednak do tego meczu mocno osłabione. Od dłuższego czasu kontuzjowany jest podstawowy defensywny pomocnik Miroslav Covilo. Niedawno kontuzji nabawił się Paweł Jaroszyński a ostatnio ze składu wypadł także Dariusz Zjawiński. Jak w tym wypadku zespół poukłada trener? To wie tylko sam Jacek Zieliński.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Legia Warszawa

Słoniki od początku tego roku grają naprawdę nieźle, ale nie przekłada się to na zdobycze punktowe. Dość powiedzieć, że za Termaliką są mecze z Lechem Poznań, Cracovią i Pogonią Szczecin. W każdym z tych spotkań Słonie prezentowały się bardzo przyzwoicie, ale zdobyły tylko dwa punkty. Widmo grupy spadkowej coraz mocniej spogląda w oczy zespołowi trenera Mandrysza.

Tym razem łatwo też nie będzie. Po przerwie zimowej Legia sunie niczym rozpędzony walec i rozjeżdża kolejnych rywali. Warszawianie wskoczyli już na fotel lidera i zapewne nie mają ochoty się z nim rozstać zbyt szybko. Wojskowi nie mogą być jednak zbyt pewni siebie. W poprzedniej rundzie niecieczanie pokazali na boisku w Warszawie jak należy grać z faworytem i urwali punkty Legii. Jak będzie tym razem? Oby przynajmniej tak samo dobrze.

Początek obu meczów o godzinie 18.00. Spotkania te będziemy transmitować w sportowym kanale dostępnym na naszej stronie internetowej i poprzez odbiorniki z systemem DAB+. Na naszej stronie internetowej będzie także tradycyjny opis "minuta po minucie" z obu spotkań.