Wisła Can-Pack Kraków po dobrym występie w Eurolidze, gdzie znalazła się w ósemce najlepszych klubowych drużyn Europy, oraz po zajęciu drugiego miejsca w sezonie zasadniczym Tauron Basket Ligi Kobiet - od wygranej 62:58 z Energą Toruń rozpoczęła walkę w play-off w obronie tytułu Mistrza Polski.

By sięgnąć po kolejne złote medale trzeba pokonać trzech rywali. Na początek - w grze do dwóch wygranych - Energa Toruń pod wodzą doskonale znanego w Krakowie trenera Elmedina Omanicia. I właśnie trenerzy - także trener Wisły Jose Ignacio Hernandez - byli głównymi bohaterami pierwszej połowy spotkania. Decyzje sędziowskiej trójki doprowadziły bowiem obu szkoleniowców do stanu wrzenia. A nerwowość udzieliła się także koszykarkom obu drużyn, które pudowały nawet w najlepszych sytuacjach.

W drugiej połowie Biała Gwiazda odskoczyła na 11 punktów, ale w ostatnich minutach Matee Ajavon zaczęła trafaić z każdej pozycji i torunianki doprowadziły do remisu 58:58. W ostatniej minucie punkty zdobywała - faulowana przez rywalki - Yvonne Turner i mecz skończył się wygraną Wisły Can-Pack 62:58.

Droga do kolejnego tytułu jednak daleka. Przypomnijmy, że krakowianki do tej pory 24 razy zdobywały mistrzowską koronę, w tym w 2014 i 2015 roku. W ubiegłym sezonie decydujący bój toczyła z Artego, wygrywając finałową rywalizację 3:1.

Drugie spotkanie z Energą zostanie rozegrane w sobotę w Toruniu o godz. 18.00. W przypadku awansu mistrzynie Polski zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą pary Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin. Pierwszy mecz wygrały wrocławianki.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy: Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 62:58 (14:12, 14:13, 15:11, 19:22).

Wisła Can-Pack Kraków: Denesha Stalworth 14, Yvonne Turner 13, Magdalena Ziętara 11, Cristina Ouvina 10, Justyna Żurowska-Cegielska 10, Laura Nicholls Gonzales 2, Agnieszka Szott-Hejmej 2.

Energa Toruń: Matee Ajavon 23, Ivona Bogoje 9, Emilia Tłumak 6, Magdalena Skorek 5, Renee Taylor 5, Victoria Macaulay 4, Charity Szczechowiak 4, Paulina Misiek 2, Weronika Idczak 0, Swietłana Kudraszowa 0, Joanna Walich 0.