Cel Białej Gwiazdy na piątkowy wieczór został zrealizowany. Wisła w starciu ze znajdującym się o krok od spadku Podbeskidziem Bielsko Biała sięgnęła po wygraną 2:1 i teraz może już myśleć o czwartkowym meczu na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

Wisła mogła prowadzić już w pierwszych minutach, ale Angel Rodado będąc kilka metrów od bramki posłał piłkę nad poprzeczką. Jednak w 16. minucie Jesus Alfaro w zamieszaniu podbramkowym dał gospodarzom prowadzenie. Utrzymało się tylko przez 10 minut, bo Eneko Satrustegui pozazdrościł nieobecnemu dziś w składzie Alvaro Ratonovi i na 30 metrze przed własną bramką podał piłkę rywalowi, a Miroslav Ilicić przelobował stojącego na linii pola karnego Antona Cziczkana i był remis. W 32. minucie Angel Rodado strzelił "swoją" bramkę doskakując do odbitej piłki.

W drugiej połowie Wisła nadal prowadziła grę, ale na trzeciego gola trzeba było długo czekać. Bramka padła można powiedzieć za trzecim podejściem. Za pierwszym razem arbiter po konsultacji z VAR odwołał karnego podyktowanego po tym, gdy Igor Łasicki trafił piłką w łokieć Piotra Tomasika. Chwilę później piłka trafiła do siatki, ale sędzia gola nie uznał odgwizdując  faul drużyny atakującej. Aż wreszcie w 93. minucie Patryk Gogół zatańczył z piłką w polu karnym rywali, przełożył piłkę na prawą nogę i trafił przy słupku.

Wisła awansowała po tej wygranej nas trzecie miejsce w tabeli, ale to dopiero początek kolejki. Przy okazji klub z Reymonta poinformował o przedłużeniu kontraktów z Markiem Carbo, Jesusem Alfaro, Alvaro Ratonem i Joanem Tomanem czyli Goku.

A już w czwartek mecz o Puchar Polski z Pogonią Szczecin, która dziś w ekstraklasie zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią 2:2. A

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1
Jesús Alfaro 16, Ángel Rodado 32, Patryk Gogół 90 - Miroslav Iličić 26

Wisła: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Eneko Satrústegui (74. Igor Łasicki), David Juncà (62. Dawid Szot) - Ángel Baena, Kacper Duda (62. Patryk Gogół), Marc Carbó, Ángel Rodado, Jesús Alfaro (46. Dejvi Bregu) - Szymon Sobczak (84. Michał Żyro).

Podbeskidzie: Patryk Procek - Jan Hlavica (61. Tomasz Jodłowiec), Daniel Mikołajewski, Matej Senić, Piotr Tomasik - Mateusz Ziółkowski (46. Maksymilian Banaszewski), Adrian Małachowski (83. Marcel Misztal), Franciszek Liszka (46. Michał Willmann), Radosław Zając (65. Bartosz Bida), Marko Martinaga - Miroslav Iličić.

żółte kartki: Duda, Carbó, Uryga - Hlavica, Senić, Mikołajewski.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
widzów: 14 762.