Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w meczu 11. kolejki euroligowych zmagań odniosły pewne zwycięstwo nad węgierskim UE Sopron 80-56, po znakomitym w swoim wykonaniu meczu. Zawodniczki spod Wawelu pokonały drużynę Sopronu już drugi raz w tym sezonie. Wcześniej, na wyjeździe, krakowianki wygrały 67 do 61. W środę tradycyjnie najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była Jantel Lavender - zdobywczyni 20 punktów.

Kolejny mecz podopieczne Stefana Svitka rozegrają w sobotę. W hali przy ulicy Reymonta wiślaczki zmierzą się z Wilczycami ze Szczecina. Do gry w Eurolidze Wiślaczki wrócą dopiero 19 stycznia, gdy na wyjeździe zagrają wyjątkowo ważny mecz z Nadieżdą Orenburg

Nadezhda Orenburg – Fenerbahce Stambuł 51-67

BLMA – BK IMOS Brno 76-53

WISŁA Can-Pack Kraków 80 : 56 UNIQUA Euroleasing Sopron
(29-16,16-16,13-11,22-15)

Skład Wisły: Mc Cray-12, Ouvina-9, Pawlak, Żurowska-11, Tamane-7, Krężel, Szott-Hejmej-12, Jujka, Lavender-20, Skobel, Quigley-9

Skład Sopronu: Fegyvereneky,-2 Licskai, Simon, Zsovar-6, Stanković, Hawkins-33, Krnjic-10, Tetemondova-3, Faris, Ciglar-2

IV Kwarta:

'10 Koniec meczu! Wisła wygrywa z Sopronem aż 80 do 56!

'9 Do kosza Sopronu trafia jeszcze Żurowska, zdobywając swój 11 punkt ( 77-49)

'8 Krnijić i Hawkins zmniejszają jeszcze minimalnie rozmiary przewagii Wisły, ale już wiadomo kto będzie dziś cieszył się z wygranej (76-49)

'5 12 punkt Mc Cray i mówimy tu już chyba o deklasacji Euroleasingu z Sopronu

'3 Genialnie Quigley po podaniu od Mc Cray! (65-41) Do ksoza trafia po chwili także potężna Hawkins (67-43)

'2 Mc Cray celnie rzuca za 2 punkty i Wiślaczki znowu odjeżdżają na ponad 20 punktów ( 63-41)

III Kwarta:

'10 Na 10 minut przed końcem meczu Wisła prowadzi 18 punktami. Na 3 sekundy przed końcem trzeciej kwarty do kosza trafiłą jeszcze Justyna Zurowska (58-41)

'8 Trafia Krnjić ,a dla Wisły Mc Cray. Nadal utrzymuje się wysokie prowadzenie krakowianek (56-41)

'7 Co się nie udało Hawkins, zrobiła Zsovar, trafiając za 3 punkty dla Sopronu (54-39)

'6 Hawkins próbowała rzutu za 3 punkty, ale piłka odbija się tylko od tablicy

'5 Żurowska pięknie mija rywalkę i trafia do kosza, a po chwili kolejne punkty dla gości zdobywa Hawkins (52-26)

'4 Hawkins wykorzystuje błąd Skobel i mimo kłopotow przy opanowaniu piłki trafia do kosza (50-32)

'2 Strata piłki przez Sopron. Po chwili pierwszy celny rzut za 3 punkty wykonuje Agnieszka Szott-Hejmej, Kapitalne trafienie urodziwej Wiślaczki(18-30)

II Kwarta:

'10 W końcówce dla Wisły trafia jeszcze Tamane. Do przerwy Wisła Can-Pack prowadzi z UE Sopron 45 do 30

'9 Zsovar trafia za 3 punkty i przewaga Wisły kurczy się do 12 punktów.

'8 Ciglar fauluje Tamane. Łotyszka celnie trafia jednak tylko raz (42-25)

'7 Dwukrotnie trafia za dwa punkty Hawkins (41-25)

'6 To juz piąty faul Wisły i rzuty wolny wykorzystuje Hawkins (37-21). Odpowiada celnie z wyskoku Quigley ( 39-21)

'5 Lavender wykańcza świetny atak Szott-Hejmej. (37-20)

'4 Kolejne punkty Lavender. Amerykanka ma już na koncie 12 punktów i 5 zbiórek (33-18)

'3 Ładne podanie Hawkins pod kosz do Krnjic, a Serbka podwyższa wynik Sopronu (31-18)

'1 Celnie za 2 punkty rzuca Hawkins. Po chwili do kosza trafia dla Wisły Żurowska (31-16)

I Kwarta:

'10 Kończy się pierwsza kwarta. Wisła po świetnej grze prowadzi 29 do 14

'9 Po dłuższej przerwie do kosza trafiaą przyjezdne. Wyjątkowo ładnie za 3 punkty trafia reprezentantka Słowacji Tetemondova (25-11)

'8 Lavender po podaniu od Mc Cray, a po chwili Mc Cray po podaniu od Lavender. Świetna współpraca Amerykanek w wiślackich barwach (23-8)

'7 Trener Wegierek prosi o przerwę. Po niej faulowana Ouvina bez większego wysiłku trafia dwa razy z rzutów wolnych (17-8) Kolejne punkty Hiszpanka dorzuca już z gry (19-8)

'6 Trafia Lavender, trafia i Hawkins- najlepsze dwie rzucające obu ekip (14-8). Po chwili punkt z rzutu wolnego zdobywa równiez Mc Cray wykorzystując jeden rzut wolny (15-8)

'4 Rośnie przewaga Wisły. Trafia Szott Hejmej i Lavender, a Wegierki odpowiadają tylko trafieniem Hawkins (12-6)

'3 No i już 4 punkty przewagi. Najpierw do kosza trafia Lavender, a po chwili dwa rzuty wolne celnie egzekwuje Ouvina (8-4)

'2 Celny rzut doświadczonej Fegyverneky za dwa punkty i mamy remis (4-4)

'1 Wynik dzisiejszego meczu otwiera Ouvina! (2-0). po chwili wynik wyrównuje Krnjic, ale po znakomitym podaniu od Tamane znakomicie pod koszem zachowała się Szott-Hejmej (4-2)

18:55 Początek meczu już za 5 minut

18:43 Po dwóch ciężkich meczach wyjazdowych ( z Fenerbahce tydzień temu i w weekend z Artego w Bydgoszczy) krakowianki będą miały w końcu okazje do odpakowania walizek. Kolejny wyjazd czeka je bowiem dopiero 19 lutego kiedy to rywalem będzie rosyjska Nadieżda Orenburg

18:35 Wiślaczki mają szansę polepszyć dziś statystykę mecżów z węgierskim Sopronem. Dotychczas w ośmiu meczach krakowianki góra były pięciokrotnie. Ostatnio w tym sezonie - na Węgrzech Biała Gwiazda pokonała dzisiejsze przyjezdne 67 do 61