Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Barbara Nowacka w Tarnowie: zamierzamy wygrać wybory samorządowe

"Wybory samorządowe są dla nas ważne i zamierzamy je wygrać" - mówiła 2 marca w Tarnowie ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka. Odwiedziła miasto między innymi po to by poprzeć kandydata Koalicji 15 października na prezydenta - Jakub Kwaśnego, podkreślała również że dla Koalicji ważne jest wygranie wyborów do sejmiku.

Fot. Paweł Topolski

Posłuchaj, co mówi Barbara Nowacka

Sejmik małopolski jest dla nas szczególnie ważny. Będziemy wkładać bardzo dużo wysiłku, żeby we wszystkich sejmikach zapanowała praworządność

- deklarowała Nowacka.

Nowacka wsparła również kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego a na tych listach w tarnowskim okręgu pojawi się Jan Ryba - dyrektor III LO w Tarnowie , przeciwko któremu poprzednia kurator oświaty wszczęła postępowanie dyscyplinarne.Chodziło o interwencję dyrektora ws sytuacji rodzinnej uczennicy. Ryba w najbliższy wtorek ma stanąć w tej sprawie przed komisja dyscyplinarną .

Jestem przekonana, że nauczyciel, który staje w obronie uczniów, zasługuje na szacunek. Nie jestem komisją, nie jestem sądem, nie jestem kuratorem, natomiast wierzę, że kiedy ktoś broni uczniów, nie powinien być za to karany

- mówiła Barbara Nowacka


Nowacka w Tarnowie potwierdziła również, że od kwietnia w szkole podstawowej zadania domowe będą nieobowiązkowe i nieoceniane. Odniosła się również do planów wyłączenia oceny z religii ze średniej. Diecezja tarnowska skierowała w tej sprawie petycje do minister edukacji - petycja poparta była zebranymi przez diecezję głosami poparcia przeciwko wprowadzaniu zmian dotyczących tego przedmiotu.

Posłuchaj, co mówi Barbara Nowacka

Barbara Nowacka przyznała również w Tarnowie, że planowane teraz zmiany w szkolnictwie to zaledwie początek reformy oświaty - ministerstwo planuje dużą reformę edukacji na rok 2026.

Tematy:
Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię