Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Marek Ciesielczyk nie będzie kandydował na prezydenta Tarnowa. Kogo popiera?

Rezygnacja ze startu w wyborach prezydenckich to element porozumienia pomiędzy Ciesielczykiem z Porozumienia Samorządowego Uczciwość z tarnowską Platformą Obywatelską. Kontrowersyjny radny Marek Ciesielczyk ponownie będzie kandydował do Rady Miejskiej z list Koalicji Obywatelskiej. Z tego powodu nie będzie startował na prezydenta i zadeklarował poparcie kandydata KO. Tyle że doszło do zmiany tej osoby.

Fot. Bartłomiej Maziarz

Porozumiałem się z Koalicją Obywatelską w taki sposób, że kandydat, którego poparłem, zobowiązał się do realizacji naszych głównych punktów programowych. W  związku z tym, co zapowiadam od wielu miesięcy, zrezygnowałem z kandydowania na prezydenta Tarnowa. Popierałem panią Małgorzatę Mękal, która wówczas w czasie naszego porozumienia była kandydatem Platformy Obywatelskiej. To, że doszło do zmiany to już nie jest moja sprawa bo ja tego kandydata nie wystawiłem. Popierałem panią Mękal i w dalszym ciągu tak jest

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej został jednak Jakub Kwaśny, co tak komentuje Marek Ciesielczyk:

Powiedziałem wielokrotnie, że wyobrażam sobie współpracę z każdym kandydatem, który będzie gotów realizować nasz program. Jeżeli pan Jakub Kwaśny będzie realizował główne punkty naszego programu, to będę bardzo zadowolony, ponieważ będzie to przyczyniało się do rozwoju naszego miasta, a to jest najważniejsze. Zgłoszone zostały jeszcze trzy osoby do startu, ale w tej chwili jeszcze trwa proces ustalania list.

Marek Ciesielczyk dodał, że na listach Koalicji Obywatelskiej ma się znaleźć także 2-3 kandydatów Porozumienia Samorządowego Uczciwość. Tymczasem wpisanie Marek Ciesielczyka na listy koalicji wywołało konsternacje w jej szeregach, ponieważ radny Ciesielczyk przez ostatnie 5 lat na każdym kroku krytykował prezydenta Romana Ciepielę, a także niektóre decyzje radnych Koalicji Obywatelskiej. Wpisanie Ciesielczyka na listy do Rady Miejskiej spowodowało także rezygnacje ze startu niektórych kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Tymczasem po spotkaniu potencjalnych kandydatów Platformy Obywatelskiej na radnych kilka tygodni temu do mediów wyciekła lista, na której widniały nazwiska Stefana i Grzegorza Wrony, którzy we wtorek zostali zaprezentowani jako kandydaci na radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Wrona przekonuje, że nikt z nim nie rozmawiał o takiej możliwości.

Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, żeby być na listach Platformy Obywatelskiej. Dowiedziałem się od znajomych pewnego ranka, że jestem na listach Platformy i bardzo mnie to zdziwiło, do tej pory dziwi. Zdecydowałem się startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciele tarnowskich struktur Platformy Obywatelskiej przekonują, że do mediów wyciekła jedynie wstępna lista potencjalnych kandydatów. Nie widzą w tym nic dziwnego, że znalazły się na niej nazwiska osób, które o tym nawet nie wiedziały, takie jak Stefan i Grzegorz Wrona, bo jak przekonują: "To były tylko propozycje".

Zarówno Stefan jak i Grzegorz Wrona na początku roku wystąpili na konferencji prasowej Porozumienia Samorządowego Uczciwość Marka Ciesielczyka. Ostatecznie część z kandydatów "Uczciwości" wystartuje do Rady Miejskiej z PiS-u, część na czele z Ciesielczykiem z list Koalicji Obywatelskiej.

Marek Ciesielczyk nie podjął jeszcze decyzji o starcie w wyborach na prezydenta Tarnowa, ale już zaprezentował swój program


W wyborach na prezydenta Tarnowa oprócz Jakuba Kwaśnego popieranego przez Koalicję Obywatelską wystartuje także Henryk Łabędź z PiS-u i niezależny kandydat Krzysztof Rodak. Wystawienie swojego kandydata w wyborach na prezydenta Tarnowa zapowiada także Konfederacja.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię