Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od piątku otwarty będzie basen letni na górze św. Marcina w Tarnowie

Tydzień wcześniej niż pierwotnie planowano, otwarty będzie basen letni na górze św. Marcina w Tarnowie. Początkowo - wzorem poprzednich lat - pływalnia miała wznowić działanie 25 czerwca, w ostatni dzień roku szkolnego. Basen otwarty będzie jednak już od piątku.

fot: M. Golec

Posłuchaj co mówi Artur Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
- Analizowaliśmy długoterminowe prognozy pogody, które przewidywały nadejście niemal afrykańskich upałów. Stąd decyzja o wcześniejszym otwarciu basenu i wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu całego procesu do przygotowania pływalni. Napuszczanie do niecek zaczęliśmy tydzień temu. Wodę napełnialiśmy dwie doby. Potem przystąpiliśmy do chlorowania, uzdatniania - mówi Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pływalnia będzie czynna co najmniej do końca sierpnia, codziennie od 10 do 19. Na razie funkcjonować będzie na zasadach ograniczeń pandemicznych, czyli z 50% limitem wejść. To oznacza, że jednocześnie z basenu na górze św. Marcina będzie mogło korzystać jedynie 1200 osób.

Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię