Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Krakowscy przewodnicy

Około 1800 przewodników po Krakowie jest zarejestrowanych w Urzędzie Marszałkowskim. Oprowadzają gości z całego świata w 20 językach. Niektórzy pół wieku i dłużej. W tym tygodniu, 21 lutego, obchodzą Światowy Dzień Przewodnika. Marzena Florkowska zaprasza do słuchania ich opowieści.

Fot. M. Lasyk

Posłuchaj krakowskich przewodników Posłuchaj krakowskich przewodników Posłuchaj krakowskich przewodników Posłuchaj krakowskich przewodników

 Przewodnicy świętują i zapraszają na spacery po Krakowie

 

Barbara Bukowska, Zofia Musielewicz-Norek i Jan Kowalczyk wspominają spotkania m.in. z grupami zagranicznymi.

Dzwonnicy " Zygmunta"
Posłuchaj krakowskich przewodników

 

Czasem trzeba być trochę czarodziejem i animatorem. Dla niektórych turystów najważniejsze są zabytki, a inni chcą poczuć miasto i jego atmosferę.  

 

Collegium Maius nie ma nic wspólnego z Majami... Fot. Wojciech Kaczówka

 

 

(Marzena Florkowska/ew)

 

Fot. Stanisław Kachel. słuchacz RK

 

Czasem  przewodnicy mają twardy orzech do zgryzienia, gdy turyści koniecznie chcą zobaczyć w Krakowie Pałac Majów. Na szczęście znajdują rozwiązanie.

Fot. Paweł Kurek/słuchacz RK

 

Przewodnik jest tym, który potrafi poruszyć wyobraźnię, ożywić świat dawno miniony i wzruszyć. Tak swoją pracę postrzegają: Barbara Bukowska, Bożena  Czemborowicz  i Jan Kowalczyk. 

Wawel. Fot. słuchacz RK/ Jarosław Burgiel

 

Wawel i katedra to stałe punkty programu każdej wycieczki do Krakowa. Nie tylko z powodu zabytków historycznych, ale i okazji do spełnienia marzenia po dotknięciu serca Dzwonu Zygmunt. Bywają i zabawne chwile. Pamiętają je zwłaszcza przewodnicy krakowcy: Barbara Bukowska, Zofia Musielewicz-Norek, Bożena Czemborowicz i Jan Kowalczyk. 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię