Radio Kraków

Nowe wyższe stawki mandatów

Andrzej Adamczyk o otwarciu nowego odcinka S7: "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej"

Dwa lata po symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę kierowcy już dziś będą mogli przejechać nowym - 13-kilometrowym odcinkiem trasy ekspresowej S7. "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej" - podkreślał gość porannej rozmowy Radia Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szczepanowice - Widoma to kolejny odcinek S7, który ma ułatwić i poprawić bezpieczeństwo podróży samochodem od Krakowa na północ.

Czy wzrost wysokości mandatów to dobry kierunek? W Radiostradzie rozmawiamy z ekspertami

Znaczny wzrost wysokości mandatów karnych to kolejny krok na drodze do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Po zmianach kary będą wynosić nawet 3 tysiące a w przypadku recydywy nawet 5 tysięcy złotych. Projekt zmian w Prawie Drogowym trafił już do Sejmu. Można się spodziewać, że nowy taryfikator zacznie obowiązywać jeszcze przed końcem roku. W Radiu Kraków przez cały tydzień będziemy prezentować opinie ekspertów BRD w Polsce. Zapraszamy co dzień o 15.05

Andrzej Adamczyk: Pijany kierowca ma się obawiać skutków opresyjnych przepisów, które zostaną zaostrzone

- Nie ma zgody na to, by jakikolwiek kierowca w stanie nietrzeźwym kierował pojazdem na polskich drogach. Kary nie mogą być śmieszne, bo dziś wielu z nich się śmieje - powiedział poranny gość Radia Kraków, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Znaczny wzrost wysokości mandatów karnych to kolejny krok do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Po zmianach kary będą wynosić nawet 3 tysiące złotych, a w przypadku recydywy nawet 5 tysięcy złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię