Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Świąteczne paczki znów wyruszyły z regionu tarnowskiego do Ukrainy

Ponad 500 świątecznych paczek dla dzieci i w sumie 2 tony darów wyjechało po raz kolejny z regionu tarnowskiego do Ukrainy. Świąteczna paczka dla rodaków na Kresy jest organizowana już od lat 80 przez Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie, szkoły, a później także przez Gminę Tarnów. Wójt Grzegorz Kozioł podkreśla, że akcja stała się tym bardziej potrzebna po ataku Rosji na Ukrainę.

Psy saperskie znów pojadą do Ukrainy. "Chodzi o ratowanie ludzkiego życia"

Druga grupa psów, wyszkolonych w ramach projektu Dyrekcji Generalnej do spraw Migracji i Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej oraz Służby ds. Instrumentów Polityki Zagranicznej (FPI) została przekazana ukraińskim przewodnikom. Zwierzęta trafią do batalionu rozminowywania działającego w ramach sił zbrojnych Ukrainy.

Psy saperskie pojadą do Ukrainy

Dziewięć psów saperskich, wyszkolonych w Belgii, Luksemburgu i Finlandii, zostanie uroczyście przekazanych ukraińskiej armii 9 listopada w Nowym Sączu (woj. małopolskie). Zwierzęta trafią do batalionu rozminowywania, ale i pomogą w wykrywaniu materiałów radioaktywnych.

Trwa zbiórka pod hasłem: "Baner polityczny ratuje życie"

"Baner polityczny ratuje życie" - pod takim hasłem trwa zbiórka banerów wyborczych, które z pożytkiem mogą być wykorzystane w Ukrainie.

Potrzebne są pieniądze na transport wozu strażackiego do Ukrainy

Pojazd trafi do ukraińskiej jednostki straży pożarnej w okolicach Kramatorska. Wyjazd wozu planowany jest na 2 listopada. Krzysztof Adamski ze Stowarzyszenia Hope Krzysztof Adamski z Brzeszcz w powiecie oświęcimskim, który zajmuje się przygotowaniem i transportem pojazdu, szacuje, że na paliwo, opłaty drogowe i ubezpieczenie potrzebne jest około 6-7 tysięcy złotych. Sam wóz jest darowizną.

Kraków: otwarto dom dla dzieci z Ukrainy pozbawionych opieki

14 dzieci z Ukrainy, które w wyniku wojny zostały pozbawione opieki, ale i pojedyncze dzieci z Polski, znajdą schronienie i pomoc w domu, który w czwartek władze Krakowa i sponsorzy otworzyli w Swoszowicach.

Ośrodek dla Uchodźców w Chrzanowie otrzymał kolejne wsparcie

W Ośrodku dla Uchodźców w Chrzanowie otwarto biblioteczkę z książkami w różnych językach. Książki poświęcił ks. Isakowicz-Zaleski z Fundacji Brata Alberta, która wspiera działania ośrodka.

Charytatywny mecz kibiców Polska vs Ukraina

Kibice drużyn piłkarskich Polski i Ukrainy spotkali się w Proszowicach, żeby rozegrać charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz ofiar wojny.

W krakowskich Swoszowicach zamieszkają dzieci z Ukrainy, pozbawione opieki rodziców

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kupił dla nich dom, w którym właśnie kończy się remont. A było to możliwe dzięki darczyńcom, głównie z zagranicy, którzy przekazali na ten cel około 3 milionów złotych.

Karetka transportowa wyruszyła z Krakowa do Ukrainy

To kolejny dar dobrego serca, który wyruszył w drogę z Tarnowa do objętej wojna Ukrainy. Tym razem jest to karetka transportowa, która będzie służyć we flocie Chersońskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego Rady Obwodu Chersonia. Samochód już wyruszył w drogę. Zatrzymać się ma we Lwowie, gdzie zabrany zostanie dodatkowy ładunek medyczny, po czym wyruszy w dalszą drogą na linię frontu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię