Radio Kraków

Posprzątaj z nami Małopolskę 2024!

Znamy zwycięzców konkursu plastycznego „Tak sprzątamy Małopolskę”

Skawina, Piekary, Rajbrot, Krzeczów, Żebącin, Skawina, Spytkowice, Czułówek, Wieliczka – dzieci i młodzież z tych miejscowości zgłosiły swoje prace w ekologicznym konkursie plastycznym „Tak sprzątamy Małopolskę”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej formie, na temat akcji sprzątania.

Finał akcji Posprzątaj z nami Małopolskę już 22 kwietnia!

„Posprzątaj z nami Małopolskę” to inicjatywa, która łączy praktyczne działania na rzecz środowiska z edukacją przyrodniczą i ekologiczną. Dlatego nieprzypadkowo zakończenie akcji odbędzie się w gminie Miechów, noszącej zaszczytny tytuł „Lidera ekologii” oraz laureata w plebiscycie "Eko HERO 2021" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Do tegorocznej akcji dołączyło prawie 17 000 wolontariuszy, było 115 zgłoszeń z podmiotów z całego regionu. Gośćmi audycji Przed hejnałem byli Dagmara Hnat-Szumny z Urzędu Marszałkowskiego, Mateusz Sobiecki, nauczyciel biologii w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie i podopieczni Hanna Wójcik, Emilia Werys i Tomasz Kowal.

Mocny akcent na zakończenie trzeciej edycji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

W poniedziałek 22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi w Miechowie, gdzie posprzątamy trasę rowerową i Las Chodówki. Na wydarzenie zapraszają Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski.

Akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę” w Tuchowie

„Posprzątaj z nami Małopolskę”: wielkie sprzątanie w Tuchowie

„Posprzątaj z nami Małopolskę” to coroczna akcja, która ma poprawiać świadomość ekologiczną mieszkańców regionu. Tym razem wielkie sprzątanie zaczęło się w Tuchowie, w powiecie tarnowskim.

Akcja Posprzątaj z nami Małopolskę rozpoczyna się już 22 marca!

Ponad 50 tysięcy uczestników, setki lokalnych akcji sprzątania, sadzenie drzew, montowanie budek lęgowych, warsztaty edukacyjne, gry terenowe, konkursy ekologiczne, a także degustacje dań eko i regionalnych przysmaków – to bilans dwóch poprzednich edycji największej akcji ekologicznej województwa małopolskiego. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Gośćmi programu Przed hejnałem są zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski i Maciej Marculanis ze Stowarzyszenia Czysta Polska.

Konkurs plastyczny „Tak sprzątamy Małopolskę”

Czysta i zadbana okolica to nasza wspólna odpowiedzialność. Uczestniczysz w wiosennych akcjach sprzątania w Małopolsce? Pokaż to na rysunku lub w innej formie plastycznej, przyślij lub przynieś pracę do Radia Kraków i weź udział w konkursie. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów ekoMałopolska.

Posprzątaj z nami Małopolskę! 22 marca – 22 kwietnia 2024

Ponad 50 tysięcy uczestników, setki lokalnych akcji sprzątania, sadzenie drzew, montowanie budek lęgowych, warsztaty edukacyjne, gry terenowe, konkursy ekologiczne, a także degustacje dań eko i regionalnych przysmaków – to bilans dwóch poprzednich edycji największej akcji ekologicznej województwa małopolskiego. Czego możemy spodziewać się w trzeciej edycji wydarzenia? To zależy tylko od mieszkańców!

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię