Radio Kraków

Patronaty

Trio z Berlina koncertuje z Sinfoniettą

  • date_range 2024-03-29
Gwiazdy z Sinfoniettą to cykl, który prezentuje krakowskiej publiczności wschodzące gwiazdy europejskiej sceny muzyki klasycznej i uznanych solistów. W kolejnej odsłonie cyklu, 29 lutego Sinfonietta Cracovia wystąpi pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej, a towarzyszyć będą jej artyści związani z Filharmonią Berlińską: Nikolaus Resa (fortepian), Krzysztof Polonek (skrzypce, koncertmistrz Filharmoników Berlińskich) oraz Katarzyna Polonek (wiolonczela) – czyli Berlin Piano Trio.

„Bereś” w Cricotece już od marca

  • date_range 2024-03-21
Od 21 marca do 8 grudnia 2024 roku w Cricotece przy ul. Nadwiślańskiej 2-4 w Krakowie trwać będzie wystawa Jerzego Beresia – jednego z najważniejszych awangardowych artystów polskich. „Bereś” to pierwsza od śmierci artysty w 2012 roku duża prezentacja jego twórczości, na którą składają się ściśle ze sobą powiązane dwa nurty: rzeźby i manifestacje. Planowany jest też rozbudowany program towarzyszący – do dialogu z twórczością Beresia zostaną zaproszeni performerzy i performerki. Zaplanowano również możliwość nawiązania bezpośredniej relacji z częścią oryginalnych obiektów poprzez ich dotykanie i wprawianie w ruch.

Koncert Wielkopostny w kościele na Szklanych Domach

  • date_range 2024-03-10
10 marca w niedzielę o godz. 18.00 w parafii odbędzie się Koncert Wielkopostny, który będzie miał wyjątkowo uroczysty charakter, bo będzie łączyć artystów z dwóch dekanatów: Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce.

2 marca kolejna premiera na scenie Groteski

  • date_range 2024-03-02
„Niebieski ptak” to baśniowa opowieść o dwójce rodzeństwa, która nieoczekiwanie wyrusza w zagadkową i niebezpieczną podróż. Ich misją jest odnalezienie tajemniczego Niebieskiego Ptaka, potrzebnego natychmiast w bardzo ważnej sprawie... Dokąd zaprowadzi ich Światło? Kogo spotkają w Krainie Wspomnień i co pokaże im Noc? Czy wbrew prawom natury zdołają odkryć nieodkryte i uchwycić nieuchwytne?

Kampania edukacyjna „Robak” w 190. rocznicę wydania „Pana Tadeusza”

  • date_range 2024-02-27
27 lutego rozpoczyna się kampania edukacyjna „Robak”, w oparciu o grę planszową i internetową platformę wiedzy, w 190 rocznicę wydania „Pana Tadeusza”.

Otwarcie Muzeum KL Plaszow - wystawa plenerowa "Miejsce po, miejsce bez"

15 marca o godz. 11.00 Muzeum KL Plaszow zaprasza do udziału w uroczystości oficjalnego otwarcia wystawy plenerowej i w prezentacji efektów prac inwestycyjnych wykonanych w terenie. Otwarciu będzie towarzyszył półroczny cykl wydarzeń przybliżających uczestnikom historie osób, których losy na zawsze powiązane zostały z KL Plaszow.

Gabinet porcelanowy - nowa stala wystawa w Zamku Królewskim na Wawelu

Nowa, stała wystawa Zamku Królewskiego na Wawelu - Gabinet Porcelanowy - prezentuje nie tylko najwybitniejsze, kunsztownie wykonane dzieła z porcelany pochodzące z założonej przez króla Augusta II manufaktury w Miśni, ale także szerokie spektrum kultury materialnej XVIII wieku. Tak przedstawiona kolekcja jest najbardziej znaczącym zbiorem w Europie Środkowej.

Motety Palestriny i Brucknera na początek Wielkiego Postu

Na otwarcie okresu Wielkiego Postu, w sobotę, 17 lutego 2024 roku o godz. 18.00 Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wykona motety Giovanniego Pierluigi da Palestriny oraz Antona Brucknera – w 200. rocznicę urodzin kompozytora.

Neuronus 2024 Neuroscience Forum - spotkanie młodych naukowców w Krakowie

Wyjątkowe spotkanie młodych naukowców – 13. edycja Neuronus Neuroscience Forum, ponownie w krakowskim Auditorium Maximum, w dniach 25-27 kwietnia 2024 r.

Zwycięzca ostatniego konkursu Fitelberga po raz pierwszy wystąpi w Krakowie

Jeszcze w momencie ogłaszania repertuaru 79. sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej nie było znane nazwisko dyrygenta, który poprowadzi koncerty abonamentowe 9 i 10 lutego 2024 roku (w piątek o godz. 19.30 i w sobotę o godz. 18.00). Jest nim bowiem zwycięzca rozstrzygniętego w listopadzie ubiegłego roku XI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, 23-letni artysta pochodzenia chińskiego, Jong-Jie Yin. Młody dyrygent poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej podczas koncertów na zakończenie karnawału, solistą wieczorów będzie natomiast jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów – Aleksander Dębicz. W programie koncertów znalazły się utwory George’a Gershwina – Uwertura kubańska oraz Błękitna rapsodia, utwór świętujący w tym roku stulecie prawykonania. W drugiej części usłyszymy natomiast dwie suity z Trójgraniastego kapelusza Manuela de Falli.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię