Organizatorzy postanowili nieco odświeżyć charakter swojej sztandarowej imprezy, nie zabraknie na niej jednak dobrze znanych elementów takich jak Śniadanie na Trawie, czy tradycyjny polonez w niedzielne południe.

Wystawa „Niepokój/regeneracja” w Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall, warsztaty plastyczne dla dzieci, plener malarski „Z Krzeszówką w tle”, lunapark – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla gości Majówki.


Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie występów znakomitych artystów, między innymi zespołu Bester Quartet, a także Helaine Vis oraz grupy Madame Dufrace.

Miłośnicy legendarnej grupy Pink Floyd będą mieli okazję usłyszeć ich utwory w wykonaniu zespołu Polish Floyd. Będą też akcenty lokalne. Na scenie, w specjalnie przygotowanym programie, zaprezentuje się działający w CKiS zespół Verso wraz z Teatrem Rozrywki, Zespół Tańców Świata „Zdrojanie”, oraz młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej.
O dobry humor gości imprezy zadba Marcin Daniec – satyryk, stand-uper i legenda polskiego kabaretu. Swoimi występami i ciętą ripostą zdobył sympatię zarówno starszej jaki i młodszej widowni.

Gwiazdą tegorocznej Majówki w Krzeszowicach będzie zespół LemOn – polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny założony w przez wokalistę Igora Herbuta. W 2012 roku zwyciężyli talent show „Must Be the Music” i rozpoczęli prawdziwy szturm polskiej sceny muzycznej. Wydali już 4 albumy, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną. Ich utwory, „Napraw”, „Scarlett”, czy „Jutro” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów i są uwielbiane przez fanów muzyki w całej Polsce.

Majówce towarzyszył będzie jak zawsze Wiosenny Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Na krzeszowickim rynku zaprezentuje się około 50 wystawców z całej Polski, prezentujących wyroby z drewna, ręcznie wykonywaną biżuterię, obrazy oraz naturalną żywność.