Radio Kraków

Sztuczna inteligencja

Odpowiedzialność prawna za wykorzystanie sztucznej inteligencji - nowe uregulowania Unii Europejskiej

Kto jest odpowiedzialny prawnie za wytwory sztucznej inteligencji? Czy prawo autorskie jest tu szczególnie wrażliwą dziedziną? Czy w wyniku błędnego działania sztucznej inteligencji ktoś trafił za kratki? W jakim stopniu potrafimy ujarzmić sztuczną inteligencję, by nie wymknęła nam się spod kontroli?

Cyfrowy Uniwersytet - rewolucja czy ewolucja, przyszłość czy teraźniejszość?

W Uniwersytecie Jagiellońskim trwa Tydzień Jakości Kształcenia

Nauka komunikacji z pacjentami z demencją przy użyciu sztucznej inteligencji

Polski pielęgniarz pokazał, jak wykorzystać sztuczną inteligencję do nauki komunikacji ze starszymi pacjentami. Z Adrianem Nowakowskim, pielęgniarzem i laureatem Queen Silvia Nursing Award oraz Agnieszką Karasińską – koordynatorką projektu rozmawia Katarzyna Pelc

Onkologiczne mity dietetyczne, sztuczna inteligencja w psychoonkologii, seksualność osób chorych na raka

6. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego w Krakowie

Inwentaryzacja sklepowej półki w ułamku sekundy - krakowskie start-upy inwestują w sztuczną inteligencję

  • date_range 2018-02-22
Medycyna spersonalizowana, przemysł gier komputerowych, handel, call center to niektóre z branż wykorzystujących sieć neuronową. - Mamy firmę w Krakowie, która zajmuje się rozpoznawaniem obrazu, to jest bardzo dobrze zdefiniowana procedura, ale bardzo trudna do uchwycenia przez klasyczną informatykę. Głębokie sieci neuronowe są wykorzystywane do tego, żeby rozpoznawać choćby artykuły na półkach - twierdzi dr Przemysław Witaszczyk z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w rozmowie z Joanną Gąską.

Malarstwo neuronowe - Sztuczna inteligencja namaluje obraz w "stylu" Salvadora Dali

  • date_range 2018-02-22
Niektóre mają postać fraktali o zagnieżdżonej kompozycji typowej dla prac, tworzonych przez sieci neuronowe. Sztuczna inteligencja coraz częściej uznawana jest za pędzel XXI wieku, przez śmielszych twórców za nowy kierunek w sztuce a na pewno nowoczesną technologię malowania obrazów. Ekstrawaganckie dzieła powstają dzięki sieci neuronowej, programowi szkolonemu na konkretnych przykładach i konkretnych stylach, ale tworzącemu zupełnie nowe malowidła. Jednym z twórców malujących za pośrednictwem sztucznej inteligencji jest Mike Tyka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię