|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zaprószenie ognia od papierosa prawdopodobną przyczyną pożaru w Rudniku

Zaprószenie ognia od papierosa, którego paliła w łóżku jedna z późniejszych ofiar, było prawdopodobną przyczyną środowego pożaru w Rudniku koło Sułkowic pod Krakowem. W pożarze zginęło dwóch mężczyzn.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, postępowanie w sprawie tragicznego zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Podał, iż przybyły na miejsce biegły z zakresu badania przyczyn pożarów stwierdził wstępnie, że prawdopodobną przyczyną pożaru był papieros, którego palił w łóżku jeden z mężczyzn.

W następstwie pożaru części trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 62 i 63 lat. Ofiary zamieszkiwały na parterze.

"Prokurator dokonał oględzin miejsca zdarzenia oraz zwłok. Zadecydował o skierowaniu zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ w Krakowie, że celem wykonania ich sekcji" - wskazał Hnatko.

Dodał, że postępowanie zarejestrowano pod kątem zaistnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. "Prowadzone są dalsze szczegółowe czynności mające na celu ostateczne ustalenie przebiegu zdarzenia oraz przyczyny pożaru" - zaznaczył rzecznik.

Jak informował PAP w środę Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji, służby po godz. 7 rano otrzymały w tej sprawie zgłoszenie od kobiety, która nie mogła dostać się do budynku przy ul. Centralnej. Kobieta mieszkała po przeciwnej stronie tego domu, ale – zaniepokojona wyczuwalnym spalonym plastikiem i popękanymi szybami w oknach - chciała sprawdzić, czy u sąsiadów wszystko w porządku. Ze zgłoszenia wynikało, że w zamkniętym domu mogły przebywać cztery osoby.

Po wejściu do budynku – jak relacjonował oficer prasowy myślenickiej policji – na parterze znaleziono dwóch martwych mężczyzn. Dwie kobiety mieszkające na piętrze zostały ewakuowane, nie doznały obrażeń. Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne.

Mężczyźni, którzy zginęli w wyniku pożaru, byli niepełnosprawni ruchowo. Dwie kobiety, które przeżyły, mieszkały niezależnie na piętrze budynku. Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej.

 

(PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
100%