|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tłumy w tarnowskich dyskotekach, kluby otworzono mimo obostrzeń

Kolejki ustawiły się sobotniej nocy przed tarnowskimi dyskotekami - trzy kluby działające w mieście postanowiły mimo obowiązujących zakazów wznowić swoją działalność.

Posłuchaj co mówią tarnowscy restauratorzy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Tłumy młodych tarnowian - zdecydowały się przyjść do klubów. Dyskoteki oficjalnie zapraszały na spotkania nowopowstałych partii czy stowarzyszeń, a także na zajęcia sportowych klubów taneczny.

Jak zapewniali właściciele - z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych. Kluby odwiedził także sanepid w asyście policji - na razie nie wiadomo, jakie są efekty tych kontroli.

„No cóż, wiemy, że musieliście czekać, ale mamy sytuację, jaką mamy i jakiś rygor ilościowy w środku musi być, musimy pochwalić panie z sanepidu i policję za wzorową postawę, chociaż poczekajmy na decyzję i co.... miejmy nadzieje na kolejny udany weekend” – napisał w niedzielę jeden z klubów na swoim profilu facebookowym.

Policja sporządziła notatki w związku z tymi wydarzeniami i będzie analizować sprawę. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że uczestnicy imprez mieli maseczki; obsługa miała też dodatkowo rękawiczki. Pomiędzy stolikami była zachowana odległość kilku metrów. W lokalach były płyny do dezynfekcji rąk.

Pod koniec tygodnia wznowienie działalności zapowiadają także tarnowskie restauracje - przedsiębiorcy mówią jednym głosem - nie mamy wyjścia - musimy ratować nasze firmy.

- W 2020 roku byliśmy zamknięci 6 miesięcy. Nie pozwolono nam prowadzić naszej działalności. Pozwolono nam sprzedawać jedzenie na wynos, jednak musimy utrzymać wielu pracowników. Otwieramy, bo nie mamy innego wyjścia, bo jesteśmy zdesperowani. Boimy się jednak kar, bo taka kara to będzie gwóźdź do trumny - przekonują tarnowscy restauratorzy.

Zakaz działania klubów i restauracji zgodnie z rządowymi wytycznymi obowiązuje do 31 stycznia - na razie nie ma oficjalnej informacji czy decyzja zostanie podtrzymana także w lutym.

Otwierające się restauracje czy dyskoteki korzystają z kruczków prawnych - omijając przepisy organizują pokazy kulinarne, spotkanie różnego rodzaju organizacji, degustacja a tarnowscy restauratorzy planują organizować w lokalach nagrania kulinarnych programów telewizyjnych - a gości zapraszać jako statystów.      

 

(Agnieszka Wrońska/PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

36%
64%