Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Szczęsny Filipiak: mam nadzieję, że koalicja rządząca postawi na Aleksandra Miszalskiego

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie Szczęsny Filipiak rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o wyścigu o fotel prezydenta Krakowa, wspólnej liście koalicji rządzącej w wyborach do Rady Miasta Krakowa i Sejmiku Wojewódzkiego.

Kosiniak-Kamysz: w większych miastach powinni być wspólni kandydaci Koalicji na prezydentów

Uważam, że w największych miastach jak Kraków, Tarnów i Nowy Sącz potrzeba wspólnych kandydatów całej Koalicji na prezydentów tych miast - powiedział dziś w Tarnowie wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Jeśli chodzi o Kraków, wicepremier powiedział, że rozmawia na temat wspólnego kandydata z posłem Ireneuszem Rasiem. Natomiast jako prezydenta Tarnowa widziałby przewodniczącego Rady Miasta Tarnowa - Jakuba Kwaśnego.

Szymon Toboła o wyborach do Rad Dzielnic w Krakowie

Szymon Toboła, przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIII Podgórze o roli dzielnic jako jednostek pomocniczych i zbliżających się wyborach w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Wydłuża się kolejka kandydatów do fotela burmistrza Piwnicznej

Wydłuża się kolejka kandydatów do fotela burmistrza Piwnicznej, jednego z najgorętszych w powiecie nowosądeckim. Uzdrowiskowa gmina słynie dziś nie tylko z oferty turystycznej, ale także z organizowanych regularnie referendów nad odwołaniem burmistrza. W kończącej się kadencji akcja referendalna w Piwnicznej została zainicjowania aż dwukrotnie. Skąd bierze się zainteresowanie rządzeniem w gminie z tak mocno podzieloną społecznością?

Lista kandydatów na prezydenta Nowego Sącza jest nadal otwarta

Jak dotąd swój start potwierdzili jedynie obecny prezydent miasta Ludomir Handzel i jego poprzednik Ryszard Nowak. Z decyzją zwleka Prawo I Sprawiedliwość. Pod szyldem PiS rozważane mają być kandydatury miejskich radnych Iwony Mularczyk i Michała Kądziołki. Nieoficjalnie mówi się też o możliwym starcie posła PiS Patryka Wichra. Radni Koalicji Obywatelskiej ograniczają się do zapewnienia, że silnych kandydatów w ich środowisku nie brakuje.

Tarnowska PO apeluje o wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich

Tarnowska Platforma Obywatelska apeluje do wszystkich ugrupowań Koalicji 15 października o wspólne wyłonienie jednego kandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich. Poseł Robert Wardzała zwrócił się z takim apelem do wszystkich ugrupowań koalicji rządzącej. Podkreślił, że Koalicja Obywatelska nie wyłoniła jeszcze własnego kandydata do tych wyborów i jest gotowa do rozmów w tej sprawie.

Jerzy Muzyk wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa, o ile ze startu zrezygnuje Andrzej Kulig. Ten jednak nie ma takiego zamiaru

- Zamierzam startować na urząd prezydenta Krakowa, natomiast nie zgłoszę swojej kandydatury, jeśli będzie startował wiceprezydent Andrzej Kulig - powiedział Radiu Kraków zastępca Jacka Majchrowskiego, wiceprezydent Jerzy Muzyk.

Krzysztof Rodak, były prezes MPEC-u, kandydatem na prezydenta Tarnowa

Jest kolejny kandydat na prezydenta Tarnowa - 3 stycznia swój start w wyborach oficjalnie ogłosił Krzysztof Rodak. Były prezes tarnowskiego MPEC-u, chce być kandydatem niezależnym i bezpartyjnym, bo jak sam podkreśla, w jego ocenie, prezydent nie może być politykiem

Andrzej Kulig: Cieszę się bardzo, że nie jestem skarbnikiem miasta

  • date_range 2023-12-21
- Jestem zdania, że powinniśmy planować wydatki wtedy, gdy są dodatkowe środki, nie wtedy, gdy pokrycia nie ma. Stało się inaczej. Jestem jednak nieco optymistyczny. Wierzę, że środki wpłyną na zadania bardzo nam potrzebne. Wpłyną do tego na zadania, na które mamy już pokrycie w budżecie. Będzie szansa na uwolnienie środków i przekazanie ich na nowe zadania. Jestem dosyć optymistycznie nastawiony, ale nie tak powinno się tworzyć budżet - tak o przyszłorocznym budżecie Krakowa mówił na antenie Radia Kraków wiceprezydent Andrzej Kulig, zarazem kandydat w przyszłorocznych wyborach na prezydenta miasta.

Jakub Kwaśny: sporo pracy przede mną i przed całym komitetem Nasze Miasto Tarnów

Jakub Kwaśny, przewodniczący tarnowskiej Rady Miasta z klubu Nasze Miasto Tarnów, wygrywa w opublikowanych dziś sondażach prezydenckich. Badania IBRiS nie przynoszą jednak rozstrzygnięcia w pierwszej turze. W każdym z nich Kwaśny w drugiej turze zmierzyłby się z Anną Pieczarką, kandydatką PiS. Z Jakubem Kwaśnym rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię