Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać w Gaju do czwartku wieczorem.

„W poniedziałek o 5 rano rozpoczniemy kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na Zakopiance. Kontynuujemy montaż konstrukcji wiaduktu, tym razem nad zachodnią stroną drogi krajowej nr 7. Dlatego od poniedziałku rano do czwartku wieczorem zamkniemy fragment jezdni Zakopianki prowadzący w kierunku Myślenic” - poinformował przedstawiciel GDDKiA.

Samochody jadące w kierunku Myślenic zostaną skierowane na jezdnię wschodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas.

W Gaju powstaje wiadukt nad dk7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł ze środków budżetu państwa.