Mimo zakończonych wakacji weekendowy ruch w kierunku Tatr jest nadal potężny, a to za sprawą utrzymującej się wyjątkowo słonecznej pogody zachęcającej do górskich wycieczek. Efektem tego jest bardzo duży ruch na popularnej Zakopiance. Dzięki monitoringowi w tunelu pomiędzy Naprawą a Skomielna Białą znana jest dokładna liczba przejeżdżających tędy samochodów.

Rekord liczby samochodów padł także na jednej nitce tunelu w stronę Krakowa - prawie 28 tys. pojazdów. Poprzedni rekord na jednej nitce zanotowano 15 sierpnia i wyniósł 24 tys. 566 pojazdów.

Tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich w ciągu Zakopianki pomiędzy miejscowościami w masywie góry Mały Luboń został otwarty w listopadzie ub. r. Jego budowa trwała pięć lat i siedem miesięcy, a koszt inwestycji wyniósł niemal miliard zł. Dzięki przeprawie podróż do Zakopanego znacznie się skróciła. Już w przyszłym roku kierowcy przejadą kolejnym odcinkiem dwupasmowej drogi pod Tatry pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem. Planowane są także różne koncepcje przebudowy przebiegu ostatniego 20-kilometrowego odcinka trasy do Zakopanego.